şükela:  tümü | bugün soru sor
  • anadolu sahaf gökhan bey'in ön ayak olup açmış olduğu nadirkitap benzeri başarılı site. ancak artısı daha fazla eksiği yok. hem kitap hem de antika ürünlerin yer alacağı bir platform hazırlamışlar. kendilerine can-ı gönülden başarılar diliyoruz. http://www.kitantik.com/
  • nadirkitapin alternatifi olabilecek yeni sahaf mecrasi. su anda belli basli sahaflarin kitaplari nadirkitaba gore %10-20 oraninda indirimli satilmaktadir. sahaflarin adres ve telefon bilgileri anasayfalarinda yazmaktadir. bu acidan nadire gore daha insan eksenli ve butce dostu bir politikada olduklari gorulebilir. ayrica tek amaclari alisveris degil, bir nevi antoloji/katalog vazifesi gormektir. bu sebeple de takdir edilesi bir olusumdur. destekliyoruz.

    son olarak, uzun zamandir tekel konumunda bulunan nadirkitap, rekabetin ortaya cikmasiyla belki kendine biraz cekiduzen verir.
  • hem kullanışlı olması hem de fiyat farkları hususiyetiyle dikkatimi çeken, basımı tükenmiş kitapları ararken muhakkak el altında bulundurduğum mecradır. indirimleri iyidir.
  • yorumlara bakarak heyecanlanıp ilk sipariş deneyimde hüsrana uğradığım site. önce ödemeyi alıp siparişin hazır olduğunu ilettiler sonra stokta bulunmadığını söyleyerek siparişli iptal ettiler, para iadesi yaptılar. kitap öyle bulunmayan nadir bir kitap da değildi üstelik.
  • nadir kitap'ta bulunan sahaflar kitantik'te de hesap açıp aynı kitabı daha ucuza listeleyebiliyorlar. sitenin de verdiği ek indirimlerle kitaplar biraz daha uyguna geliyor. yalnız sipariş vermeden önce kitabın listelenme tarihine bir göz atmakta fayda var. bazı kitaplar bir yıl önce listelenmiş olabiliyor. satıcı ile stok bilgisi için irtibata geçmek gereksiz zaman kayıplarını önleyecektir.

    umarım kitantik, nadir kitap'ın tekel oluşuna alternatif olarak bir rekabet ortamı oluşturur. böylece baskısı tükenmiş kitap avcılarının da yüzü güler.