şükela:  tümü | bugün
 • yazmak ve okumak arasındaki köprü gibi sanki.

  "kitap en iyi arkadaştır" derler, herkes duymuştur bunu. oysa kitap yalnızlaştırır insanı, kitap okumasaydım, ne işim vardı burada, mahallede akşama kadar sokakta şark kurnazlığının inceliklerini öğrenen çocuklar, serseri dediğimiz eli kitap görmemiş adamlar, şimdi hayatı yaşıyorlar, biz ucundan iki satır okumaya başladık diye, hayatı ırgalamaktan, hayatı yaşamaya vakit bulamıyoruz.

  'oku'yla başla'ymış, oku bir başlangıç değil kâmil, cehennem lan bu coğrafyada bir şey okumak.

  yazmak hele. fenafillah bekaillah.

  peki köprü? "3. köprü, 5. köprülü, vardı ya lan hani şu köprüyü yapan hükümet."
 • dik yurumek falan istediinde, kafasinin ustune koyabiliyo insan...
 • allahin bizzat veremedigi ancak secilmis insanlar sayesinde yolladigi cv si
 • necip asim yaziksiz'in 1893'te yazdigi, iletisim yayinlari'nin da onuncu yil armagani olarak sadelestirerek bastigi eser. icinde "kitap hakkinda bilmek istediginiz hersey ve fazlasi" bulunmakla birlikte, yazinin tarihi, alfabe nedir ne degildir, kitap adlari bilimi, grafaloji, imza, tercume, kitap falciligi, "hangi kitaplari okumali?" gibi bolumleri de vardir.
 • hiç kuşkusuz, kitap bir kitap olabilmek için, başka bir deyişle, kağıttan başka birşey olabilmek için, insanlar tarafından okunmalı ve anlaşılmalıdır. ama onu okuyan insan bundan böyle herhangi birşey yaratamaz ve bundan böyle kendini değiştiremez: öyleyse o bundan böyle geleceğin ya da tarihin birincilliği ile zaman değildir; başka bir deyişle, sözcüğün güçlü anlamında insan değildir. bu insan, kendisi, yarı-doğal ya da döngüsel bir varlıktır: akla uygun bir hayvandır ki sonsuza dek kendine özdeş kalırken değişir ve kendini üretir. ve ‘‘absoluter geist/saltık tin’’ olan bu ‘‘usauygun hayvan’’dır ki tin ya da tamamlanmış-ve-eksiksiz [achevé-et-parfait] olur; başka bir deyişle, ölü.ve bunu sağlayan sadece kitaptır
 • hic bir zaman olmeyecek belki mutasyona ugrayip elektroniklesecek ama yinede yalnizligimizda oyunculari bizim hayal gucumuz ile dogru orantili olarak tasvir ettigimiz, okuyan kisiye gore farkli anlamlar ifade edebilen,filme alindiginda tum buyusu kaybolan ve insanoglunun tekerlekten sonra icat ettigi en guzel bulus.
 • saplantı yaratabilen bir kavram...
 • yerine konacak başka bir şeyin olmadığı nesne.
 • hiçbir suçu olmamasına rahmen küfür malzemesi olan $ey..
  (bkz: dinini kitabini sikmek)
 • kitapları severim...
  1.baskı kitapları daha çok severim...
  1.baskı ve imzalı kitapları daha daha çok severim*...

  alındığı gibi köşeleri bantlanmalıdır ki zamana karşı dayanıklı hale gelsin,kırışmasın... sahaflardan alınanlar ise kolonyalanmış bir pamukla temizlenmek suretiyle dezenfekte edilmelidir... walkman ile birleşince ''yalnızlıksavar'' olur... kitapseverler için boş zaman diye bir kavram yoktur...
hesabın var mı? giriş yap