şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bütün anketlerin altı sayfalarca doldurulurken bomboş kalmış olması üzen anket. bu anketi dolduracak arkadaşlardan okulların adresleri ve irtibat telefonlarını da belirtmelerini rica eder, ben bir okul öneremediğim için özür dilerim.
 • çanakkale'de gelibolu tarihi milli parkı sınırları içersinde kalan bigalıköyünün kütüphanesi de bir okul kütüphanesi olmamasına ragmen bu ankette yer alabilir. bir kaç ay önce açılan kütüphane hem köyün yerlilerine hem de köydeki atatürk evini ziyarete gelen turistlere hizmet veriyor, ve şimdiden köyün çocuklarının bir kısmı kütüphanenin müdavimi olmuş durumda. tam adresini bilmiyorum ama bigalı kütüphanesi bigalı köyü eceabat- çanakkale diye yollarsanız muhtemelen gider.
 • üniversite sınavından sonra, özellikle fen-matematik alanındaki kitaplarını bağışlamak isteyen kardeşimsimin fellik fellik aradığı okul isimleridir. özellikle ankara'da olanları, elden de götürülüp teslim edilebilecek olması bakımından son derece uygundur.
 • tek tek isim verilmesini beklemeye gerek yok. anadoludaki hemen hemen tum devlet okullari; istanbul, izmir, ankara gibi buyuksehirlerin kenar semtlerindeki tum okullar bu kategoridedir.
 • bağış yapacağınız okul ve kişileri rahatlıkla bulabileceğiniz bir site;
  http://www.kitapagaci.org/…agisla/kitapbagisla.html
  ayrıca sadece çocuklara yönelik okuma ve araştırma kitapları bağışlayabileceğiniz ciddi bir dernek;
  http://www.ataturkcocuklarikutuphanesi.org/
 • bizim okul.

  lise seviyesine uygun güncel kitaplarınız için mesaj atabilirsiniz.
  saygılar...
 • burda onlarcasını bulabileceğiniz okullar. http://kitapagaci.org/ okula uygun olmayan kitapları da asker ocaklarına, cezaevlerine bağışlayabilirsiniz.

  (bkz: #53415390)
 • bak şimdi,benim facebook arkadaş listemde 370 kişi var. bu 370 kişiden 270 tanesi (100 ü uyuyor desek..) internet denilen mecrayı abuk subuk işlerden bir kaç dakika feragat ederek, doğudaki okullar ve onların öğretmenleri için araştırmaya harcasa(nasıl yapaçam onu diye de merak eden olursa gelsin sorsun anlatırım bir kuantum fiziği değil sonuçta), ve bu 270 kişinin her biri bir okula, artık giymediği veya fazla olan kıyafetlerini, yıllardır kütüphanesinde duran 10 kitabı alıp yollasa tam 270 tane okuldaki sayısını hesap edemeyeceğim çocuğun belki de hayatını değiştirecek.. hayatı değişmese bile gözlerinin içi gülecek, boru mu?
  orada görev alan öğretmenlerin hepsi zaten facebookta vs. var. bir mesaj atıp ben bunları gönderiyorum diyeceksiniz. onlar da size diyecekler ki, sizin gibi insanlar olduğu sürece umutlar taze kalıyor ve buralar daha bir çekilir hal alıyor. o zaman işte kendiniz haricinde birisi için, birileri için (sadece çocuklar da değil bu öğretmenler içinde motivasyon ki bunu onlara borçluyuz) bir şeyler yapma hazzını yaşayacaksınız. buradan öyle serzenişte bulunmak kolay. koli yapıp ya evine çağır kargocuları ya da bi zahmet götürüver. hayatın boyunca boşa harcadığın onlarca dakika var. onlardan biri olmayacak bu, sözüm söz. ülke siki tutmuş artık bi cacık olmaz deme bak kaç öğrenci saydım. doğudan başlamalı buna. şurda kedi köpek söz konusu olunca ortalığı yıkıyorsunuz.. buna da bir el atın. hadi
  bak iletişimde olduğum eruh, çizmeli köyü'ndeki öğretmenim ne anlatmıştı...
  "burda çocuklar türkçeyi yandan öğrenmiş biraz. çocuğa diyorum ki; "noldu keyifsizsin top oynamıyorsun bu aralar?" çocuk bahar gelince diyemedi. dedi ki "hocam bu ara iyi değilim ya top oynayacağım ama dünya güzel olunca"