şükela:  tümü | bugün
  • böyle de bir şey varmış. ne hoş değil mi?

http://www.neokur.com/…tos/uploads/o_1427116038.jpg
  • *aldığım en güzel doğum günü hediyesi

ilgilenenler şuradan
  • sosyal medyada zırt pırt reklamı çıkan aşırı gereksiz hede.
  • ataturk'un kocatepe fotografiniyaptirarak kitaplarimi damgaladigim, kitapsever bunyelerin cok hosuna gidecek urun...
  • ex libris yaptığını söyleyen bir firma. standart tasarımlar üzerine isim yazabiliyorlar, yani sanırım yapabiliyorlar o kadarını.

ama "özel tasarım" yapabildiklerini iddia etmişlerse de ben yaptıramadım. mail attım, bilgi ve fiyat aldım, istediğim kombinasyonu gönderdim, tasarım yapabileceklerini söylediler ve uzun bir sessizliğe gömüldüler. birkaç hafta tasarım bekledim, sonrasındaysa maillerime cevap alamaz oldum. diğer sosyal medya kanallarından da iletişime geçebildimse de "yapamayız/ yapmıyoruz/ yapmayacağız" gibi bir cevap vermediler, oyalama çabasından ileri geçemediler.

hediye olarak bu firmanın "özel" tasarımına güveniyorsanız, bel bağlamayın yani.

önceden tasarlanmış olan (fabrikasyon) bir damgaya isim yazdırmak ise damgayı kişiye özgü bir ex libris haline getirmiyor bana kalırsa. yani kolun bilek ile dirsek arasında kalan kısmına "only god can judge me" dövmesi yaptırmak neyse, kitaba da standart bir damga vurmak aynı... oysa ex libris neydi? ex libris emekti.

bu nedenle aklı başında bir ücret karşılığında özel tasarım ex libris yapabilecek bir yer buluncaya kadar adımı ve tarihi kendim yazmaya devam edeceğim besbelli, eğri büğrü ama olsun.
  • ürün çeşitliliği ve kalitesiyle adından söz ettiren site.

öğrencilerim, kuru yıldızlar yerine her dönem yeni şekilleri görünce daha bi mutlu oluyor.

öğretmenler günü'nde bir öğretmene alınabilecek en güzel hediyeleri barındırıyor ayrıca.

--- spoiler ---

ex libris üzerine çalışıyorlar, yakında daha farklı tasarımlarla karşılaşabiliriz.
    --- spoiler ---