şükela:  tümü | bugün soru sor
 • böyle de bir şey varmış. ne hoş değil mi?

  http://www.neokur.com/…tos/uploads/o_1427116038.jpg
 • *aldığım en güzel doğum günü hediyesi

  ilgilenenler şuradan
 • sosyal medyada zırt pırt reklamı çıkan aşırı gereksiz hede.
 • ataturk'un kocatepe fotografiniyaptirarak kitaplarimi damgaladigim, kitapsever bunyelerin cok hosuna gidecek urun...
 • ex libris yaptığını söyleyen bir firma. standart tasarımlar üzerine isim yazabiliyorlar, yani sanırım yapabiliyorlar o kadarını.

  ama "özel tasarım" yapabildiklerini iddia etmişlerse de ben yaptıramadım. mail attım, bilgi ve fiyat aldım, istediğim kombinasyonu gönderdim, tasarım yapabileceklerini söylediler ve uzun bir sessizliğe gömüldüler. birkaç hafta tasarım bekledim, sonrasındaysa maillerime cevap alamaz oldum. diğer sosyal medya kanallarından da iletişime geçebildimse de "yapamayız/ yapmıyoruz/ yapmayacağız" gibi bir cevap vermediler, oyalama çabasından ileri geçemediler.

  hediye olarak bu firmanın "özel" tasarımına güveniyorsanız, bel bağlamayın yani.

  önceden tasarlanmış olan (fabrikasyon) bir damgaya isim yazdırmak ise damgayı kişiye özgü bir ex libris haline getirmiyor bana kalırsa. yani kolun bilek ile dirsek arasında kalan kısmına "only god can judge me" dövmesi yaptırmak neyse, kitaba da standart bir damga vurmak aynı... oysa ex libris neydi? ex libris emekti.

  bu nedenle aklı başında bir ücret karşılığında özel tasarım ex libris yapabilecek bir yer buluncaya kadar adımı ve tarihi kendim yazmaya devam edeceğim besbelli, eğri büğrü ama olsun.
 • ürünler güzel fakat müşteri temsilciliği ve geri dönüş konusunda büyük sıkıntıları olan mağaza.
  bir mesaja 2 gün sonra cevap veriyorlar üstelik ilgisiz davranıp, sorunu da çözmüyorlar.
 • instagramda reklamını görünce dayanamayıp sipariş verdiğim ürün. sipariş vermeden önce de buradaki olumsuz yorumu görüp mesaj attım. o zamanlarda yönetimde bir değişiklik olduğunu ve o süreçte birkaç sıkıntı yaşadıklarını söylediler. ürün birkaç günde sıkıntısız bir şekilde elime ulaştı.

  şimdi ise açtım tüm kitaplarımı damgalıyorum. güzel bir his sözlük.
 • ilk kez yakın bir dostum için sipariş verdiğim, harf hatası ile gelen ürün için aradığımda aynı gün yenisini kargoya vermiş işletme. 2. siparişte ise benim için çok özel biri için yaptırdığım mühür ve kutuyu sürpriz armağanlarla doldurmuş ve telefonla devamlı kontak kurabildiğimiz işletmedir. ben ürünlerinden son derece memnun oldum. kitap mühürleri akademisyen ve öğretmen arkadaşlarım için çok güzel ve anlamlı bir hediye . fiyatları da oldukça ideal.
 • yıllardır bir şekilde sahibi olduğum kitapların bana ait olduğuna dair iç sayfalarına nezdimde basit ve kimliksiz, kimisi için sade ve yeterli olarak değerlendirdiğim isim, tarih ve mekan şeklinde yazım şekli konusunda içime sinen bir çözüm bulamadığımdan şahsıma ait olduğuna dair her hangi bir yazı veya işaret yazmadım, günlerden bir gün çok ama çok tesadüf eseri bir arkadaşlığın paylaşımıyla öğrenerek işte bu diyerek benimseyerek mutlu olduğum, kitapların sahipleri için karakterini, zevklerini ve düşüncelerini temsil edebilecek nitelikleri barındırabilen kişiye özel mühür formunda kitaplar için imza türü.

  (bkz: ex libris)

  greta garbo
  charles chaplin
  sigmund freud
  scott fitzgerald
  john d. rockefeller