şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kitap yayinlayan sirketlere verilen isim.
 • gencligini istanbul'da calisarak gecirmis, gul isimli dunya sekeri bir kadinin, emekli olmasiyla birlikte, colugunu, cocugunu birakip, tasini taragini toplayarak, eski foca'da acmis oldugu; "gercekten de burasi kitap evi" dedirtecek kadar, insanin kendini evinin kutuphanesindeymis gibi hissedebilecegi; camlarinda perdeleri bile olan, ayni zamanda kiralik kitap hizmeti de veren kitapcinin ismi.
 • aynı zamanda bursa'da dilek çelebi hanımefendi tarafından açılmış olan güzel bir kültür mekanı.
 • bursa'da muhteşem manzarasıyla beni büyülemiş mekan.
  giriş katı kitapçı, bir alt kat cafe-restoran olarak kullanılıyor. girişin üzerindeki katın dekorasyonu için söylenecek kelime bulamıyorum, çok sade ve tamemen antikalarla kaplı.
  genellikle iş toplantıları için 8-20 kişilik gruplara açılan bu katta oturduğunuzda kendinizi ulu cami'nin tepesinde uludağın ise dibinde hissediyorsunuz.
  kitap evinin yemekleri de enfes..
 • salataları çok güzel olan bursa'nın nadide ve korunması gereken mekanı. cuma gecesi djyi ile artık müzik açısından da pek bir güzelleşti.
 • dondurma kızartması ile beni benden almış güzide mekan.kahveleri de oldukça başarılı.
 • londra'da totenham bölgesinde yer alan profesyonellikten uzak cafe müsvettesi.

  öyleki, olurda kapısında eşşek kadar yazılan internet kelimesine aldanıp içeri girme gafletinde bulunursanız, içerde müşterilerin wireless kullanamadıgını göreceksiniz. zira daha önceki müşterilerin suistimallerinden dolayı güvenlik şifresi müşterilere verilmiyormuş. haa bu arada kendi makinalarını da kullanabilirmişsiniz, tabi ücret dahilinde.

  kınıyoruz...
 • son iki gidişimde de şahane bahçesinde bizden başka kimsecikler olmaması yüzünden beni ziyadesiyle üzmüş olan mekan. müşteri sayısında gözle görülür bir azalma sözkonusu dediklerine göre.
  birde butik otel şekli yapmışlar. odalar güzel ve tuzlu.* 90-220 avro arası değişiyor gecelik ücretler.
 • bursada bahçesindeki kaplumbağlarla, limonlu bahçe tadındaki ortamı, güleryüzlü servisi ve harika kahvaltı tabağıyla gönüllere taht kuran mekan. üst kattan kitabını aldıktan sonra bahçeye oturup sıkı bir kahvaltını yaparsanız güne 1-0 önde başlayacağınız kesin.

  http://www.kitapevi.com.tr/
 • bursa'da gittiğim en güzel mekandır. ne yazık ki, bursa'dan ayrılma arefesinde böyle güzel mekanları tanıyorum.
  fiyatlar öğrenci halinizle belinizi bükse de, vazgeçilmez bir yer olmaya adaydır. bi kere ambiyansı süperdir. elit bir yerdir. üst katında piyano bulunur, çalabilirsiniz. ayrıca üst katta kitaplar da vardır, okuyabilirsiniz.
  garsonları da çok iyi ingilizce konuşur. tipinizi beğenmezlerse servis açmazlar, şahit olunmuştur.

  bir de, hesap pusulasını kitapların arasında getirirler. bizim hesap, sartre'ın la mort dans l'ame kitabının arasında geldi, hesabı ödeyesim gelmedi şerefsizim.