şükela:  tümü | bugün
  • ilk uc-dort saate kadar ben de destekledim. -gulucuk-
    yani gercekten uc-dort saat guzel. bir seyler ogrenirsin, bir seyler anlatır ona bir seyler ogretirsin, kafalarınız acılır, beraber sorgular yeni yeni yerlere varırsınız.
    ama sonra dans etmeye gidip mojitoları hopurdatmak, arabayla yukseltilerin ustunden son hız gidip arabayla zıplayıp kikirdemek, sokakta yarı sarhos yarı mayhos dolanmak istiyorum ben.
    sıkılıyorum arkadasım hep kitap gibi konusan insandan.
  • (bkz: rutkay aziz)
  • (bkz: saian sakulta salkım)

bir insan rap müzik yapıyor diye gömülmemeli, yüz yüze muhabbet etseniz, sarf ettiğiniz sikik aksanızla dilinize pelesenk olmuş kelimelerden utanırsınız. herif kitap gibi amınakoyim.
  • gereksiz konuşanlarla karıştırılmaması gereken insan tipi
  • kaldığın yeri hatırlarsan, daha sonra tekrar açıp devam edebilirsin.
  • aldığım bir dersteki kız bunlardan biri. uzun siyah kıvırcık saçları, çok simetrik ve sert yüz hatları var. (ne yapıyorum acaba.. bi gün ifşa olucam kesin)

neyse efendim, bütün ders dört saat boyunca tartışmayı sessizce dinliyor ve sonlara doğru hocanın sorduğu açık uçlu sorulardan birinde söz alıyor. o derste okuyacağımız bir makale olmayan başka meraklardan okuduğu bir makaleyi özetlemeye başlıyor. önce kısa bir giriş sunduktan sonra (kim yazmış, ne hakkında) makalenin birkaç paragrafını -bence- sırayla çok detaylı bir biçimde anlatıyor. makaledeki örneklerdeki özel isimleri filan, context'e dair her şeyi de sağlıyor. yorumunu, son olarak anlattığı şeyi neden bu dersin bu haftasındaki konusuyla bağlantılı bulduğu ile sonlandırıyor.

ve bana bu stil çok ilginç geliyor.