şükela:  tümü | bugün
  • notsuz kitap hediye olmaz, 'sen bunu alamazsin' demek olur; bu da olmaz.
  • not, kitabın herhangi bir sayfasına yazılmışsa eğer, gayet sinir bozucu olabiliyor. onun yerine minik bi' not kağıdına yazabilirsiniz arkadaşım iyi dileklerinizi düşüncelerinizi. lütfen? yaralamayın sayfaları.
  • (bkz: ıssız adam)
  • araya not bırakmak yerine kitabın içine yazmayı ve yazılmasını tercih ederim. kitap hediye eden arkadaşlardan özellikle rica ederim, yapmazlarsa kızarım, kalplerini kırarım, kitabı parçalarım. en sevdiğim işlerden olan kütüphanemdeki kitapları karıştırmak işini yaparken bunlara rastladığımda pek bir mutlu olurum kendi kendime. ve zaman akar gider böyle umarsızca (oh be! nihayet şu kelimeyi bir yerde kullandım)
  • kesinlikle çok hoş bir eylemdir. ama bunu yapmaktan yer yer ve zaman zaman çekinmekteyim, zira bazı insanlar bundan hoşlanmıyor. o yüzden sanırım en güzeli titizce hazırlanmış, kişiye özel olduğu belli olan bir not kağıdı kullanmak.
  • ön ya da arka kapağın iç kısmına yazılmış olanı en makuludur efenim.
    kitabın adı/konusu hediye edilen kişiyle ilgiliyse küçük bi anektod o kitabı başucu eseri yapabilir.
    tabi oğuz atay'dan tutunamayanları hediye edip içine "tutunama emi!" yazanları tenzih ederim.
  • en güzel kitap içi notlarından biri için (bkz: definitely maybe)
  • zaman zaman abartılan eylem. avukat bir arkadasım ufak bir not yazdıktan sonra kaşesini vurmuştu, görenlere cezaevinde okumuştum mu diyeyim diye makara yapmıştım.

kitaba ve kisiye deger verildiğini gösterir. kisiye özel, orijinal bir seyler karalamaya çalışırım.
  • altına tarih de atılırsa, en güzel hatıralardan biri olur.
  • kitap benim için çok çok özel biri tarafından hediye edilmediyse en sinir olduğum şeylerden biridir.