şükela:  tümü | bugün
197 entry daha
  • hayata bakış tarzları, düşünceler ve anlar ikramı. şahsa mahsusluğu iyi tartılmışsa en güzel olandır.

durum ve kişiye göre ek hediye gerektirebilir.
  • kişinin istediği kitabı almışsanız bir de; en güzel hediye olur.

not:kıymet bilene alınmalı.
  • en anlamlı en özel hediyedir benim için.

klişe veya vasat hediye kategorisine sokmak da anlamsızdır.
  • en sevdiğim hediye şeklidir. ama aşırı sevdiğim insanlara alabilirim sadece, çünkü genelde aldığım kitabı vermek istemem, kişiyi kitaptan daha çok sevmem gerekir.

son aldığımız kitabı veremedik ama olsun. sevgimiz baki.
  • iyi bir arkadaşlığın temeli olabilir.
    kendisi ile konuşmaktan ve dinlemekten keyif aldığım arkadaşlarıma bazı ilgimi çeken sevdiğim kitapları hediye ederim. birkaç hafta sonra çay veya kahve ile birlikte kitabın analizini yaparız.
    o zamana kadar pek ortak noktam olmasa bile bu şekilde yorumlanabilecek sayfalarca konu çıkar ortaya. muhabbetin kalitesi artar.
  • hediye ettiklerim de oldu hediye edenler de. insan en çok kitap hediyeleştiği insanlarla arkadaşlığı bitince üzülüyor. çünkü onlara bir nevi ruhunu gösteriyorsun. ama gidiyorlar.
  • eski sevgilinin kitaplığınızda göz kırpan hatırasıdır. her şey geçip gitmiştir. ön sayfasına yazdığı notu kopartıp, atarsınız ama kitabı atmaya kıyamazsınız. kitap atılmaz çünkü. kıymet bilene verilecek en güzel hediyedir.
  • kişiyi her yönüyle tanımadıktan sonra hediye olarak tercih etmeyin. kitap ayrı bir dünya çünkü insan için.
  • bazen senden hoşlanıyorum denmez, sana kitap aldım denir ve hediye edilir.
  • kitap dışında hediye aldığımı hiç hatırlamıyorum. ve biri bana hediye alacaksa mutlaka kitap alır.
    kitaplarla arası iyi olmayan insanları hayatıma sokmamaya çalışıyorum. ayrıca bana kitap hediye etmek isteyen varsa bekliyorum burda. mutlu edin beni lütfen:))
26 entry daha