şükela:  tümü | bugün
  • kişi sizin için çok değerli birisiyse exlibris yaptırabilirsiniz
  • seveceğini düşündüğünüz veya sevdiğiniz kitapları almak veya hediye etmek bir an olsun güzel şeylerin bitmediğini gösteriyor.
  • belki dünyanın en güzel davranışıdır.

tabi sevdiğimiz kitap elimize ulaşana kadar. ama almaktansa kitap vermeyi daha çok seviyorum.
  • kişisel gelişim kitabıyla yapılmaması gerekendir.
  • en mantıklı şey kitap acayip yer kaplıyor. taşınırken bütün hamallar küfrediyor.
  • karsi tarafin okuma zevki biliniyorsa en makbule gecendir. ozel basim, ciltli ya da ender bulunan kitaplar daha da kiymetlidir. cemal sureya hayrani bir dostunuza ilk basim hatta imzali bir siir kitabi hediye etmek mesela...
  • okuduğum kitaplar kitaplık rafımda tozlanmasın diye sürekli yapıyorum ben bunu. özel günlerde de değil üstelik. bitirdiğim kitabı birilerine hediye ediyorum. onlardan da başkalarına hediye etmelerini istiyorum.

kitaplar artık eskisi gibi ucuz değil. en ucuz kitaplar 10 tl bandında. geçenlerde klasik diyebileceğim bir seriyi okuyabilmek için 200 tl'ye yakın para vermem gerektiğini görünce canım inanılmaz sıkılmıştı. neyse ki bir tanıdığımdan bulup okuma şansım oldu.

kitap hediye etmek/hediye almak güzel olaylar. fakültedeyken (doğum günüm de tam okulların açıldığı zamana denk geldiği için) milletten ders kitabı/kanun almasını isterdim. çünkü kitaba erişim gerçekten çok zor.

kitap hediye eden insan ne güzel insandır. kendisine sevgilerimi iletiyorum.
  • sözlükteki bütün hediyeleşmelerde yaptığım eylem.
  • bana hep aile bireylerim tarafından yapıldığı için bir türlü bu kadar duygusal anlamlar yükleyemediğim olay. kardeşim bana kitap hediye ettiği zaman "aferin yavaş yavaş yola geliyorsun. çünkü seni eğittim. zor bir süreçti ama başardım" diyorum. umarım bir gün hoşlandığım birisi bana kitap hediye eder. ben de ağlaya zırlaya bu duyguyu yaşamak istiyorum. çok özendim şu an.
  • okuduğunuz kitabın sayfalarına kendinizden bir şeyler ekleyin. ufak notlar yazın. beğendiğiniz yerlerin altını çizin. tanımadığınız insanlara hediye edin