• şahane bir kitap. romancı selçuk altun'a olan saygımı derinleştirdi.
  • hocopulo'ya ve mustafa amca'nın yanıbaşına ancak bu yaraşırdı dediğim dükkan.
  • beyoğlu'nda ingiliz konsolosluğu'nun kar$ısında açılmı$ olan outlet kitapçıdır.

ileti$im - can - metis - inkilap - literatür - agora - bilgi yayinevileri ilk aklima gelenlerdir.

yayınevlerinin depolarında kalmı$ birkaç senelik kitapları uygun fiyata alabileceğiniz bir yerdir.

sahafiye kitapların satı$ına da ba$lanmı$ olup birikim ve tarih ve toplum dergisinin eski sayılarini çok uygun fiyata buradan alabilirsiniz.

kitabevinin isim babasinin selçuk altun olmasi kuvvetle muhtemeldir.
  • jorge luis borges'in "kitaplarla çevrili değilsem uyuyamam." sözünü kendisine slogan olarak seçmi$ kitabevidir.
  • (bkz: iç kitabı)
  • reklam yapmak gibi olmasın da, çok güzel kitaplar var lan çok ucuza. beyoğlunda dünya kadar para vereceğime kitaba gider alırım burdan ucuza. pera, ayrıntı, agora, artı 1, sel, ithaki, punto (metis, iletişim..), ön planda, yanı sıra birikim degilerini 1 liraya almak her yerde nasip olmayan birşey. ingilizce dünya klasikleri de cabası.
  • mutsuz hissettiğim günlerde gidip rafların arasında uzun uzun dolaştığım, zamanım yettiğince kitaplarla oyalanıp rahatlamış, huzur dolmuş olarak çıktığım sahaf tadında dükkan. gerçekten güzel kitapları 2-3 ytl karşılığı elde etmek ise kolay kolay bulunamayacak bir fırsat.
  • okuma bir görme biçimi olmasının yanı sıra, kitap dokunularak alınır. gidin dokunun, kitaplara.
  • hazzopulo pasajı'nın avlusunda yer alan, dışarı çıkmamın tek vesilesi, kitap mabedi. bu güzide kitapçının sahibi sevgili murat abidir. tanışıklığımızın bu 12. yılında kendisine olan gönül borcumu nasıl sözlere dökeceğimi bilemiyorum. kendisi beni üniversite yıllarımdan beri kitapla besleyen bir zatı muhteremdir, her halden anlar, kimin hangi kitabı ne için istediğini bilir, eğer bir üniversite öğrencisiyseniz ileride sizin ne olabileceğinize dair sağlam tespitleri mevcuttur, genellikle de doğru çıkar, iyi ki de doğru çıkar. kısacası kitap için, kitapseverler için büyülü bir mekândır...

çok önemli not: yaklaşık 3-4 ay önce refik ahmet sevengil'in 5 ciltlik türk tiyatrosu serisini kitap için'den alan arkadaş, kurt gibi kitap kokladığının farkındayım, üst katta sol taraftaki kitaplıkların merdiven hizasındaki üçüncü ve son kitaplığının üstten ikinci rafının arkasına saklamıştım ben onları, aferin, bulup almışsın, tebrik ederim, murat abi "sana benziyordu" dedi, merak ettim, gittiğinde birkaç kitap sakla ki bulayım, bakalım saklayabiliyor musun, görelim...

en önemli not: çok önemli not kısmında konu edilen kurt beni buldu. meğersem bu kurt bir gün öğrencim olacakmış da haberim yokmuş. meğer aynı bölümdenmişiz. şok geçirmekle meşgulüm ve hatta bir kez daha inandım; kitap için gerçekten ama gerçekten "büyülü" bir mekân. görmesini, koklamasını bilene...
  • her şeye üşenirim de taksim'e yolum düştüğünde eni konu içeri doğru yürüyüp bir kitap için'e uğrayıp çıkmaya üşenmem. gidince de illa bir şey olur. biriyle tanışırım, bir şey bulurum, bir şey öğrenirim. herkes bir anda uğrar hale gelmesin tabii. rutinimi rutin bellemeyin. arada gidebilirsiniz ama.
hesabın var mı? giriş yap