şükela:  tümü | bugün
  • acı fakat gerçektir ki toplum olarak kitap okuma oranımız neredeyse yüzde 1'in altında.
    bu durum çok canımı sıktığı için böyle bir kampanya başlatmak istedim.
    aklımdaki şey şu şekilde;
    gerek küçüklerimize gerekse büyüklerimize kitap okumayı sevdirmek adına kitap hediye ediyoruz.
    aynı zamanda yeni arkadaşlıklar edinmek ve yeni kitaplar okumak için kitap paylaşımında bulunuyoruz.
    peki bu paylaşım olayı nasıl olacak?
    aklımdaki işleyiş şu biçimde;
    1-kitap kardeşi olmak için en az iki kitabınızın olması gerek.
    (neden mi iki?
    çünkü kitaplardan biri kitap paylaşımında bulunan kardeşlerimizden birine,
    diğeri ise kitap okumaya teşvik edeceğimiz kişiye hediye edilecek.)
    2-elinizdeki kitapların isimlerini, adresinizi ve ilginizi çeken kitap türünü bu kampanya için açtığım facebook grubuna veya bizzat bana bildiriyorsunuz.
    3-gelen adres ve kitap listelerini kardeşlik havuzunda arşivliyoruz.
    daha sonra kitap paylaşımında bulunan kardeşlerimizden herhangi birinin adresini size iletiyoruz, aynı şekilde sizin adresinizi de başka bir kitap kardeşine bildiriyoruz.
    4-sizin bu aşamadan sonraki göreviniz elinizdeki kitapları size bildirilen adrese,
    kitap kardeşinize yollamak.
    5-elinize geçen kitapların birini kendiniz okuyorsunuz ve uygun gördüğünüz diğer kitabı kitap okumaya teşvik edeceğiniz kişiye veriyorsunuz.
    6-elinizdeki kitabı okumayı bitirince tekrar kitap listesi ve adres bildirip,
    yine aynı şekilde kitap paylaşımında bulunuyorsunuz.

bu sayede hem yeni kitaplar okuyup, hemde kitap okuma alışkanlığı olmayan insanlara kitapları sevdirebilirsiniz.

kitap paylaşımı yapılacak facebook grubumuzun linki https://www.facebook.com/groups/461726354301826/

ilk kitap kardeşliği üyelerine hediye edeceğim kitaplar
    https://i.hizliresim.com/ovxmqo.jpg

not : işleyiş hakkında düzeltme veya önerilerinize açığım.
    not2 :kitap paylaşımı konusunda görev almak isteyen arkadaşlar bana ulaşırsa çok sevinirim.
    not3 :facebook grubumuzda kitap paylaşımından ziyade;
    kitap özetleri,e kitaplar,kitap analizleri,yorumları veya kendinize ait öyküler,şiirler makaleler de yer alacaktır.
  • ilgi alanım siyaset ve savaş tarihi bu konuda kitaplara açığım vermenize gerek yok önerilerinize bile açığım şimdiden herkese teşekkürler
  • ortalama 300 sayfalık kitabın ortalam 30 lira olduğunu varsayarak katılmayacağım kampanya.
    haftada minimum 2 kitap bitiren biri olarak söylüyorum bunu bak.
    ben kendime zor kitap yetiştiriyorum, ayda 250-350 lira kitaba ayırabilirsem ne mutlu bana diyorum, şimdi bir de okumada gözü olmayana ben mi okumayı öğreteceğim.
    bana kimse okumayı sevdirmeye çalışmadı. şimdiye kadar okumayı sevdirmeye çalıştığım kişilerde de hiçbir işe yaramadı.
    görüp de özenen, imrenen, hoşuna giden ve düzenli kitap okumaya başlayan çok oldu. ama özellikle yönlendirdiğim herkes yine kazma olarak hayatına devam etti.
  • arkadaşlar kimseye 30 liraya kitap al,
    başkalarına hediye et demiyoruz.
    diyoruz ki okuduğunuz kitabı paylaşarak,
    hem yeni arkadaşlıklar edinebilir hem de yeni kitapları keşfedebilirsiniz.
  • katılanlara çok özendiğim ve fakat kitap verme konusunda oldukça bencil biri olduğum için katılamayacağım kampanya. satın aldığım her kitabın mutlaka bir anısı, hatırası var çünkü.
    gıpta ile izliyorum sizi.
  • tutmayacak olan kampanyadır. çünkü kargo parayla, kitap parayla. e ne faydası var ki bunun? kütüphaneler hem bedava hem çoğu kitap bulunabiliyor. istediğiniz kitap için talepte de bulunulabiliyor.

en fazla whatsapp grubu olabilir. o da aynı şehirdekiler için geçerli olabilir.
  • ayrıca belirtmeliyim ki ptt kitaplardan 1 kiloya kadar 3 tl alıyor yani çok ucuz kargo ücreti.