şükela:  tümü | bugün
  • belli bir tutar üzerinden başlayarak açık arttırma usulü yapılan kitap satışı.
    bir yıldır benim de sürekli izlediğim bir etkinlik haline geldi. özellikle internetten takip edip pey veriyorum. uygun fiyata ilk basım 4-5 kitap bile aldım. sait faik'in, haldun taner'in. 20-30 tl arası bir fiyata aldım bunları. bazı yazarların bazı kitapları ise 100'ün üzerine falan çıkıyor, onlara hiç pey veremiyorum ama arada denk geliyor ve ucuza kitaplar size kalabiliyor.
  • gördüğüm kadarıyla bir kitap satın almanız için kitabın beşte birini haraç olarak vermeniz, kitabı da öğrencilere vermemenizi gerektiren bir istisna çıkarsa alabileceğiniz saçmalık. öğrenci ama katılıp başkasının kitabına göz dikiyor.

nadirkitaptan alır geçerim.
  • inanılmaz keyifli ve entelektüel ortamı olan aktivitelerdir. almak zorunda değilsiniz, şöyle oturup havayı koklayın yeter.

ben uzun zamandır istiklal caddesi, galatasaray lisesi karşısındaki aslıhan pasajında gezegen sahaf'ın mezatını takip ediyorum. mekanın kokusu, müdavimlerin atışmaları gayet keyifli. münadisi sedat bey çok sempatik birisi. özellikle yabancı dil kitapları tanıtırken dili dönmediğinde katılımcılardan gelen destek muhteşem. sırf bu iyi niyeti tadabilmek için bile gidilir diyorum. çay ve bisküvi servisi zamanlaması ilaç gibi adeta. hem kitap alabilir hem de satıcı olabilirsiniz. lakin alırken de satarken de yüzde 15 komisyon ödemek durumundasınız. bu da işin ticari kısmı, bu kadar boğaz patlatmanın bir bedeli olmalı!