şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ekleme: (bkz: kitap okumanın yaratıcılığı öldürdüğü gerçeği)

(bkz: kitap okumak yerine kod yazmayı öğrenin)

içinde bulunduğumuz film, dizi ve sosyal medya çağında kimsenin şaşırmadığı bitiştir. sanırım kimse ilanihaye kitap okunacağını falan düşünmüyordu. kitap raflarının best seller kısmında "on adımda on bir adım" "ponçiğin maceraları" benzeri kitapları görünce anlıyorum ki kitap okuma çağı uzatmaları oynuyor, can çekişiyor. kitaplara ölüm yakındır ve zaten ölüm olmadan doğum olmaz. güle güle kitaplar, güle güle bu devirde kitap okuma saçmalığı...
  • (bkz: ben trollüm bana ilgi gösterin)

olmayan olay. tam tersi artış var gözlemlediğim kadarıyla.
  • niye bitsin ki ? ya da niye saçmalık olsun ki kitap okuma ?
    benim kendilerini okumamı bekleyen bir dünya kitap var kitaplığımda mesela.
    şu an sigmund freud "bir çocukluk nevrozu hikayesi" nin sonlarındayım.
    bence okunmalı kitap ya. yolda zaman nasıl geçiyor hissetmiyorsunuz. hayal dünyanız genişliyor. bir huzur geliyor böyle...
    yeni yazılan kitaplar kötü diyorsanız eskileri okuyun... klasikleri mesela. kitap güzeldir, kitap candır.
  • evet saçma olan kitap okuma alişkanliği bitmiş yerini güzide bir alişkanlik almiştir. slime videolari bilmam ne videolari ...
  • bitmiyor tam tersi artıyor. e-kitap satışlarına bir bak istersen. internet okuryazarlığı falan.

insanlar doğa ve yeşili korumak için e-kitaba ve pdf tarzı formatlara yöneliyorlar. azalmıyor yani artıyor kitap okuma.
  • troll filan diyorsunuz da sayesinde ilanihaye kelimesini öğrendiğim yazarın açtığı başlıktır. ne güzel kelimeymiş lan. tam ortamlarda kullanıp hava atmalık.
  • e-book'lar sayesinde eskiden ayda 2 kitap okuyabilirken şimdi içeriklerine de bağlı olarak 4 tane bile bitirebiliyorum.

okuma yazma yetilerini kaybetmek üzere olan dangalaklara karşı olan en büyük üstünlüğüm bu.

ayrıca kitap okumayan 16 yaşındaki kardeşlere de bir uyarı: (bkz: alzheimer) toplum çok bir şey kaybedeceğinden değil ama işte... insanlık bende kalsın.
  • liam gallagher sen misin kral ne işin var buralarda ya...
    tanım : troll ise komik değil troll değil ise gerçekten komik başlık
  • trollemek amaçlı yapılmış bir tespit. çünkü tam tersi, kitap okuma oranı özellikle gençlerimiz arasında artmaktadır.