şükela:  tümü | bugün
 • şaşırmadım aynen devam canım sen olmasan kimin sırtından geçinecek proletarya. sen şimdi gururlu genç proletarya nedir bilmezsin de.

  al bu da sana tanım: cahil özgüveninin entrye ve başlığa dönüşmüş hali.
 • dünya vatandaşları tarafından insanlık hanesinin artı sütununa yazılabilecek eylemlerden biri olan kitap okuma eylemine karşı çıkmanın sonucu olarak kendini iyi bir halt ediyormuş sanmak.
  bu tarz varoş cümleler kurarak kendini farklı entelektüel gösterme girişimleri yüksek oranlarda olumsuz sonuç vermektedir.
 • eski bir dostun bana surekli soyledigi bir cumleydi bu. ardindan baska insanlarin hayalerini okumak cok sacma derdi. aradan gecen zaman bize baskalarinin hayalerinin ne kadar guzel oldugunu ve yapilacak en guzel seylerden birinin bu hayaleri okumak oldugunu gosterdi.
 • cehaletle karşılanması gereken duygudur. kitap okumak ne kadar gurur duyulacak bir durum değilse kitap okumamakta o kadar aşağılanacak bir durumdur. gezerek, yaşayarak ve dinleyerek elbette öğrenebilirsin ama her defasında gördüğün yerleri, yaşadığın olayları, dinlediğin insanları kendi fikrine göre yorumlarsın. kitap seni özgür kılar başka insanların görüşlerini, kavgalarını onların yazdıklarından, onların dünyalarıyla algılarsın. bazen aydın boysan'la gezersin istanbul'u o her defasında önünden geçerken rahatsız olduğun yer aydın boysan'ın kalemiyle sana güzel gelir farklılıklarını yakalarsın o mekanın. kitap okuyarak medenileşirsin başkalarının kavgalarına da saygı duyar hak verirsin.
 • (bkz: mal beyanı)
 • daha önce doğru düzgün hiç kitap okumamış, bir kitabın insana neler verebileceğini bilmeyen insan söylemidir.

  sorarım sana; sen hiç tutunamayanlar'ı okuyupta selimin yaşadığı yalnızlığı yüreğinde hissettin mi? yine sorarım sana; sen hiç kürk mantolu madonna'yı okuyupta raif efendinin yaşadığı hayatı, kendi hayatınla benzeştirip oturup ağladın mı? sorarım sana! ama doğru ya sen kitap okumuyordun ey aziz kardeşim. devam et okuma zaten senin gibiler kitap okumasınlar. okusanız da bu düşünce yapısıyla hiçbir şey anlayamazsınız.
 • dedi sığır adam