• neler kaybettiğini hiçbir zaman bilemeyecek insandır..
  • bana göre olmayan, oturup muhabbetin belini kiramayacagim insandir
  • normalden fazla, lümpen kıvamında şık giyinmeye çalışır ki, kofluğuna örtü olsun.
    ilkokul ve lise eğitimi arasında öğretmeni bir kitap önerir, bir şekilde kendince bir amaç için okur ve 'diğer herhangi başka bir kitap okumadım ama bence bu kitaptan daha kaliteli bir kitap yok' cümlesini kulaklara maalesef kusar.
    eğer ki okuduğu tek kitap, öneri ve zorlama üstüne bir nietzsche kitabı ise, yazardan konuşurken adını niçe olarak telaffuz ettiğimizde 'o kim bilmiyorum, ben nitçze'yi biliyorum' diyebilen, bir kaç gram bilginin yük yaptığı insanlardır.
    gece aynı oda içinde karşılıklı yatarken biriniz kitap okuyorsanız, sabah daha erken kalkıp kitap okumaya devam ediyorsanız, kitap okumayan arkadaşınız 'bu kadar okuyorsun vicdanım rahat değil, huzursuz oluyorum' diyerek yarı şaka ile uyanmasından sonra, bir nimet olarak verilen aklın, neden herkes tarafından kullanılmak istenmediğini acı acı sorgularsın.

maalesef, yaşanmıştır.

velhasıl, işi zor, çok zordur.ancak farkında değildir.
  • hayal dünyasından şüphe duyduğum insan.
    sevdiğin bir kitapta okuduklarını hiç bir film sahnesinde göremeyeceğin şekilde hayal edebilmek, o çiçeğin, o odaya sızan öğlen güneşinin gerçekmiş gibi zihninde görebilmenin hazzı hiç bir görselde yoktur çünkü.
    kitap okumak hayallerimizde patlayan konfeti gibidir, başka dünyalarda varmış dedirtir ve kendi dünyanızdaki sırlarınızın altını çizdirir.
  • üniversite sınavlarına hazırlanıyor olabilir. bkz: ben
  • itiraf ediyorum o insan benim.
    en son bir kitaba elimi sürdüğümde ilkokul sıralarındaydım.
    ortadoğu kültüründe kitap yüceltilen yani bilgi önemsenen değil göz ardı edilen olagelmiştir.
    cahillik yüceltilir ki millet kitap okumasın, akıllanmasın, ezilmeye devam etsin.

en kıl olduğum tip otobüste kitap okuyan artistler, onlara ayrıca bir gıcık oluyorum.*
  • ifade zorluğu çeker.
  • cehaletin yuva yaptığı adamdır.
  • yazim yanlislarindan belli olur. muah!
  • "-en sevdiğim roman romeo vee mmm.
    +juliet.
    -ah evet. ne kadar akıllısınız.
    +yalnız o roman değil, bir tiyatro oyunu aslında.
    -aa, ben onu filmden sonra çıkan bir uyarlama sanmıştım."
hesabın var mı? giriş yap