şükela:  tümü | bugün
 • insanı tiksindiren zihniyet. kitip ikimik ifki içir kitip ikimiyinlir cihil

  la siktir git
 • bkz ("kitap okumayı önemli gören hastalıklı zihniyet"
  diye bağırdı ......)
  not : editiniz itina ile büdütlendi.
 • daha bkz vermeyi beceremeyenlerin savunduğu zihniyet. ben yapayım bari:
  (bkz: diye bağırdı sığır adam)

  tüh dbe'ye giremeyeceksiniz :((
 • gitgide daha da cahilleşen toplumda hala okuyarak, toplumla arasındaki kültürel farkı derinleştirerek, yalnızlığa mahkum olduğu için hastalıklı olan zihniyettir. kim ister yalnız kalmayı, anlaşılamamayı, ucube gibi görülmeyi yohsa, deel mi?
 • ne kadar entel ve okumuş düşmanı bir millet olduğumuzu gösteren zihniyettir. siz o mercimek kafanızla kurban da hazır yaklaşıyorken şimdiden 1400 yıldır bir türlü çözülemeyen islama göre helal kurban nasıl olmalıdır denklemine kafa yorun..
 • "bkz "ın özellikle eksik yazıldığını bile anlayamayacak kadar cahil olanlardan evladırlar çok şükür...
  ya kitap okumayıp bunlar gibi kalsaydık allah korusun !
  bol paralı at gözlüklü doyumsuz sığırlara dönerdik .
 • başarıdan anladığı para kazanmak, sülalesini ihya etmek olan sığ(ır)lara öyle gelendir. onlar, bu başarı uğruna her şeyi yapar, ahlaksızlık para getiriyorsa uyanıklıktır. eğitimliyi küçümsemek alameti farikalarıdır; çünkü parayla satın alamadıkları şeyleri görüp rahatsız olurlar. onlar müze gezmez, avm gezer. recep ivedik'e güler, serdar ortaç'la şenlenir. üretmez tüketir. evine daha çabuk gitmek için, manzarası açılsın diye doğayı katleder, sonuçları önemli değildir, sonuçlarını öngörecek kapasite yoktur, ondan sonrası tufandır. kırodur ama para ondadır.

  yazmalara doyamadım editi: dedem 90 küsur yaşında öldü. hastanedeydi, ne istersin dedik "kitap" dedi. bu adam ilkokul mezunuydu, ama cilt cilt okurdu. ticaretle zengin olmuştu, kendini sıfırdan var etmişti. ancak en çok okumuşa saygı duyardı, eşekliği baki kalanlara değil tabi. bugünleri görmemiş iyi ki. kanserden değil kahrından ölürdü.
 • türkiye'de kitap okuyanlar genellikle "kurban geliyo kurban aheyy her yeri kana bulayacak okumayanlar" kafasındadır. hayatını eşitsizliğe karşı direnerek geçiren adamları okurlar ama her fırsatta güçsüz gördüklerini aşağılamaktan geri durmazlar. yani okuduklarından hiçbir sikim anladıklarını söyleyemeyiz.
 • ancak sözlük okumayı önemli görüyor olabilir bir diğer yandan. neden çünkü iki ayda bir sözlükteki birinin arama yapmadan bu başlığı açmasından bunalmış olabilir.

  (bkz: kitap okumanın hiçbir faydasının olmaması)
  (bkz: aşırı kitap okumanın kişiyi dünyadan koparması)
  (bkz: kitap okumadığım için gurur duyuyorum)
  (bkz: kitap okumamanın eksikliğini hissetmemek)
  (bkz: kitap okumak aptallıktır)