• en çok kitapçılarda vakit geçirmeyi seven erkektir. benim bu. lakin yazılanlara bakılınca sanki insanüstü bir şey yapıyormuşum gibi hissettim. lan çok normal değil mi bu? hani hepinizin hobisi kitap okumaktı ibneler. *
  • o erkek ne güzeldir.... kitap okuyan birinden kitap tavsiyeleri işitmek çok zevklidir. hele bir de edebiyat zevkiniz uyuşuyorsa, apayrı bir doyum verir insana.

bakmayın şimdilerde çok ekstrem bir şey gibi empoze ediliyor bu da. halbuki sosyal medya denen tuhaf mecrada geçirilen uzuuun saatler kitap sayfalarında geçirilse hayat başka bir şeye evrilir. belki dünya bile değişir.
  • tinder'ı değil kindle'ını takip eder.
  • kitaplarını itina ile korur, ayda bir tozunu alır, öyle herkese ödünç kitap vermez, sevdiği insanlara sevdiği kitapları zorla okutturur.
  • şeyi şeyine denk erkektir hep istediğim hayatı yaşar bu erkek kitap oku hobi edin elit ortamda bulun dil öğren bi derdim bu olsun para derdim olmasın.

ama olmuyor bende isterim insanlarla hayal kurmayı kitap okumayı remus lupin ne mazlum adam be demeyi ah günaydın eşliğinde bir elde kitap cappuccino içeyim. oluyor sabah oluyor ama ben zabahleyin elimde çay elektrükçü hamdullah uzta ile uzta bak bu boruyu kolonu kırıp geçiremezsin prizden prize atlama yapamazsın muhabbeti ile geçiriyorum.
  • dahil olduğum erkek tipidir. hele ki benim gibi felsefe üzerine kitaplar okuyup yaşam biçiminizi şekillendirecek kadar zaman harcadıysanız üzerine, yalnızlığın dibine vurmuş durumda olabilirsiniz.

şikayet etmek değil söylemeye çalıştığım, konuları konuşacak kimseler bulamıyorsunuz etrafınızda haliyle uzun zaman geçince bazen birikmişliği tartışmak istiyor insan. ee insanın arkadaşı olmayınca da hoş olmuyor, sanal ortamda konuşmak istediğinizde de genellikle yanlış anlaşılıyorsunuz karşı cinse denk gelince.

yinede okuyun, hayatta uğraştığım en büyük zevklerden birisidir.
  • olmasa da olur kabilinden bir hayat yükü, bir ömür törpüsü, bir asalak olmanın nişanesi olarak, anlamlandıramadığı her türlü hareketi ya karı kız kaldırmanın ya da ibneliğin alameti sayan vasatlığın fışkıları içinde kendisine yer ayrılmış erkektir.

vasatlık skalasındaki konumunuza göre, yemek yapan, kitap okuyan, spor yapan, şarkı söyleyen, futbol sevmeyen, bilgisayar oynayan, otobüste müzik dinleyen, gülen, şort giyen, ağlayan, dergi takip eden, çizgi roman sever, otomatik vites kullanan, öyle veya böyle olan, velhasılı kelam, sizin gibi olmayan, her erkeği önce ibnelikle, götünüz yemiyorsa da "karı kız için yapmakla" gönül rahatlığıyla itham edebilir, kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

zira hayat, bu topraklarda, bir tek sizin bildiğiniz gibi yaşanırsa hayattır.
  • kitap okuyan bir erkek olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki dışarıdan bakan biri için okumayanla pek bi farkı yoktur. gidip insanlara kitaplardan bahsetmeyi deneyin, anlayacaksınız.
  • okumayanla arasında dağlar kadar fark olan erkektir, helal olsundur, sevilir.
  • "vakit yok" yalanının muhatabı değildir. ıstersen bal gibi bulunur o vakit. 90 dk maç -3 saat spor programı seyrediyon, otobüste 1 saat yol gidiyon, dandik dizi -internette komik video seyrediyon vakit var, kitaba "valla vakit yok". kitap okuyan erkek yada kadın candır.
hesabın var mı? giriş yap