şükela:  tümü | bugün
  • aklında sürekli okuyamadığı, şu anda okuduğu ve okuyacağı kitaplar olmasıdır.
  • d&r, kitapsan gibi yerlere girince ben bu kadar kitabı nasıl okuyacağım diye kara kara düşünmek.
  • ...
  • elimdeki kitap bitince hangisini okusam acaba gibi cok buyuk bir sorunum var .yardimci olmakisteyenler yesillendirsin.
    edit: suan ece temelkuran devir okumaktayim
  • günlük planladığım kadar kitap okuyamazsam stres oluyorum.
  • haddinden fazla empati geliştirmesidir. farklı hikayeler, karakterler gördükçe olaylara karşı birbirinden farklı yüzlerce bakış açısına tanıklık ettikçe günlük hayattaki sıradan olaylara bile sadece kendi perspektifinizden bakamaz hale geliyorsunuz.

çıkar çatışmalarından ibaret bu hayatta bu durum bir dezavantaja dönüşüyor.
  • seyahat halinde iken sürekli kitabı taşımak zorunda kalmak. yani hem boyut hem ağırlık olarak yük olması.
  • kitaplardaki gibi bir hayat var zannedersin.gerçek hayat baya yorar o yüzden.
  • j. vasconcelos kitaplarını bitirmeme az kaldı ama benim aklım jared diamond imzalı tüfek mikrop ve çelik isimli kitapta. hep sonra ki aşamayı düşünüyorum ben ya. :/
  • okumadığım zaman amaçsızca hareketler yapıyorum, bunalıyorum. direkt ya makale okuyorum, ingilizce çalışıyorum ya da kültürel geziler yapmaya özen gösteriyorum. insan ömrü cidden çok kısa, darwin:"hayatının bir dakikasını-saniyesini boşa harcamış bir insan, hayatın değerini anlamamıştır." diye boşuna mı demiş?