şükela:  tümü | bugün soru sor
  • terlikli halde kitap okunamayacağını düşünen bir adet dingil tarafından dalga geçilmektir. kitap okumayı karı kız düşürme aracı olarak gören bir beynin kitaba bakış açısından ne beklenebilir amk.
  • valla ne yalan söyleyeyim kitap okumaya büyük özen gösteren biri olarak gürültülü ve hareketli ortamlarda okuduğumdan bir yarrak anlamayan bir adamım. kitap dediğin öyle oku geç olmamalı. anasını sikeceksin kitabın anlattıklarını özümsemek için. kafanı iyice vereceksin. kitap bitince sen de bitmiş hissedeceksin. hal böyleyken metro gibi son derece gürültülü ve dikkat dağıtıcı bir yerde kitap okumak haliyle insanlara yarrak kürek bir hareket olarak görünür. yok benim süper güçlerim var karşımda sikişseler de ben kendimi kitaba verir ve kitaptan da yüzde yüz verim alırım diyen varsa gitsin toprak yolda hareket halinde traktörde okusun amk sözümüz yok.
  • izban'ın esrarengiz pis kokusu yerine başka bir şeye odaklanmayı seçmiş yurdum insanını hakir gören zihniyetin işidir. dalga geçen insan almıyor demek ki kokuyu ya da kendisi üretiminde bir numarayı oynuyor bilmiyorum, zira azıcık farketse değil kitap okumak, 3d gözlük alıp bir şeyler izlemeye filan çalışırdı dikkatini başka yere yönlendirmek için.
  • (bkz: izban ney lan)
  • ızban, burda kezbana orantisiz guc uygulamis tabee...
  • azımsanacak sayıda insanın yaptığı bir şey değildir bu, utanç verici türkiye gerçeklerinden yalnızca biridir. kitap okuyan insanla dalga geçmenin yanısıra "artist, entel, kendini beğenmiş" yaftaları yapıştırılır. okuyan yetişkin insan bilinçlidir belki umrunda bile olmaz bu durum ama, çocukların ve ergenlik çağındaki gençlerin kitap okuma alışkanlığının yok denecek kadar az olmasının ana sebeplerinden biridir. ayrıca;

(bkz: türkiye'de yaşamaktan nefret etme sebepleri)
  • kitabın robdöşambrla okunması gerektiğini sanan ve bu şekilde kız tavlanabileceğini düşünen şekilci bir zıbıdının gülünç duruma düştüğü hadise.
  • "kitap okuyamadigim ve bunun ezikligini hissettigim icin okuyanlarla dalga gecmeyi seciyorum, boylece hissettigim eziklik gectigim alaylarla hafifleyecek ve huzur dolacagim"
    deme sekli.
  • bir zamanlar gözlük taktığı için dalga geçilen beşiktaşlı sergen'in bir gazeteye "entel değilim" açıklaması yaparak kendini savunduğu (!) bir ülkede şaşırtmayan durum.
  • (bkz: kitap okumuyorum eksikliğini hissetmiyorum)

kendi mallığını gizleme çalışmasıdır.