şükela:  tümü | bugün soru sor
 • youtube'ta 25 bin takipçisi bulunan sıla özkan henüz daha 16 yaşında. istanbul'da ikamet ediyor. "kitap okuyan solucan" mahlası kitap sevgisine ilişkin enfes bir tasvirleme yapıyor aslında. toprağa gömülü mutlu mesut bir hayat sürmesiyle tanıdığımız solucan hayvanı gibi sıla insanı da kitaplarla pek bi haşır neşir, pek bi kaynaşık.

  çok kitap okuyan insanlardaki naçizane gözlemimi aktaracak olursam eğer, okuma ile paralel, "konuşma" ve "yazım" gibi konularda genelde ilerleme sağlanamıyor fakat sıla özkan okuduklarını özümseyebilen, onlar ile yükselebilen biri.

  "kitap" temalı pek çok youtube kanalı arasında sivrilmeyi başarması şans değil pekâlâ. dilerim güzel yarınlar görür, iyi yerlere gelir. kendisine inancım tam.

  kanalı da iliştirelim hemen şuraya:
  https://www.youtube.com/…l/ucet3ep2sgfiy0b5n1gx5n4q
 • severek takip ettiğim youtuber...

  16 yaşında bir insan için oldukça güzel bir diksiyona ve bilgi birikimine sahip. okuduğu kitapları samimi bir şekilde eleştiriyor,sevdiği ve sevmediği yönlerini tatlı tatlı anlatıyor... insanın kitap okuyası geliyor onu izlerken...

  özellikle gençliğin peşinden koştuğu popüler kitapları okumak gibi bir kaygısı da yok.bunu okumadığım popüler kitaplar videosundan anlayabiliyoruz....

  ekşi sözlüğü okuyorsa,onu tebrik ediyor ve herkese örnek olduğu için teşekkür ediyorum...
 • her ne kadar kendisinin yanı sıra çok iyi booktuberlar olsa da muhtemelen diksiyonu ve hitabeti en iyi booktuber. sanırım artık bu mahlası eskisi kadar sık kullanmıyor, ismini kullanmayı tercih ediyor. oyunculuk ile ilgileniyor mu bilmiyorum ama kendisinde öyle bir potansiyel görüyorum nedense.
 • youtube'da içerik üreten tatlı mı tatlı kitap kurdu bir kardeşimiz. kendi yaşıtları göz önüne alındığında benim için apayrı bir yerde duruyor kendisi.

  ekleme: kötü çocuk gibi kitaplardan nefret etmesi iyi bir okur olduğun göstergesi.
 • e kuzenim bu benim. booktuberlar arasında kendisini diksiyonuyla ve genel kültürüyle belli ediyor. genelde alçak gönüllü, gerektiğinde de epey sivridillidir kendisi.
 • vakti zamanında bu kız için ilk entry'yi giren bendim, numarasını dahi vermişti, yazışmıştık falan.. demek ki bir ışık görmüşüm; zaten kendini belli etti.

  iki video arasında en büyük değişimi gösteren kişi olabilir kendisi. bir videosunda sivrisinek gibi vızıldarken, bir sonraki videoda -mucize gibi- mükemmel tonlamalar, güzel diksiyon ve türkçe moduna geçtiğini görünce dumura uğramıştım. hala bu şekilde devam ediyor, ben de tebrik ediyorum.

  kitaplara dair spesifik konular (yazarların hayatı vb.) hakkında içerikler yapıp paylaşım sıklığını da artırsa muazzam olacak; kendisi için tavsiyemdir.
 • saçlarını katletmesi kalbimi kıran booktuber.
 • 16 yaşında bir genç kızın kitap tanıttığı kanal imiş.
  benim de buradan haberim oldu ve takdir ettim, okumaya, kitaplara ve öğrenmeye merakı olan, kültüre yatırım yapan aydınlık bir genç olduğu için kendisine ayrıca tebriklerimi gönderiyorum.
 • kaşı var