şükela:  tümü | bugün
  • insanı sinirlendiren durum. bu kitap okuyanlar da kendini bir şey sanıyor ha, sürekli yok halk cahil kitap okumuyor benim onlarla oyum bir mi filan diye geziyorlar kitap okumayanları ezik görüyorlar ne yapalım kardeşim sevmiyorum kitap okumayı en son lisede hoca dönem ödevi vermişti intibahı okumuştum onun dışında bir şey okumadım okumak da istemiyorum sırf ben okumayı sevmiyorum gereksiz görüyorum diye sen nasıl kendini benden üstün görebiliyorsun!...? bence gereksiz bir aktivite insana bir şeyler kattığına da inanmıyorum okumayanlar okuyanlardan daha sosyal ve samimi insanlar.

edit: ayrıca şöyle birşey de var, kitap okuyanlar başkalarının fikirlerine başvurur yani özgün değildir, okumayanlar ise bu konuda bir adım öndedir, orijinaldirler ve eleştirel düşünme yetileri daha gelişmiştir.
  • kitap okumadığından anlayamadığın insandır o. başlığı açan kesin sayısalcı
  • kitap okumayanların, kitap okuyanlarda var olduğunu düşündükleri durum. yok lan öyle bi şey.

olay, kitap okumayanların kendilerini kitap okuyanlara nazaran bir veya birkaç kademe alçakta görmelerinden ibaret. doğal olarak o burnu havada görmekteler.

çok normal bence.
  • olmayan burnu havadalıktır.

o olsa olsa kitap okumayan kompleksidir.
  • “inan değil sana kastım, cahille sohbeti kestim, hey dost, dost!” durumudur.
  • cehaletin bu kadar kutsandığı bir dönem olmamıştır sanırım !
  • @

--- spoiler ---
    bence gereksiz bir aktivite insana bir şeyler kattığına da inanmıyorum okumayanlar okuyanlardan daha sosyal ve samimi insanlar.
    --- spoiler ---

"kitap okumanın insana bir şey kattığına inanmıyorum" diyorsan en yakındaki kitaba bak; o da senin gibi bir zamanlar odundu.
  • neresinden şaşırıyoruz?