şükela:  tümü | bugün
  • kitap okuyup allah'ı mı inkar edeyim
    geçen cuma günü iş çıkışı durakta otobüs beklerken yanımda iki kişi hararetle birşeyler konuşuyordu.
    izmir büyük şehir belediyesi sağolsun durakta o kadar çok bekliyorum ki artık sağımda solumda olan bitenle ilgilenmeye başlıyorum bi yerden sonra.
    neyse efendim yanımda oturan iki kişi gelen otobüse binince bu iki arkadaş gelip yanımda oturdu ve konuşma burda devam etti.
    gençlerden birinin boynunda hilal içinde bir kurt olan ve gümüş renkli bir kolye vardı ki ülkücü olduğu her halinden belliydi. ama konuşma esnasında beni dumura uğratan lafı duydum bu arkadaştan. kendisi kitap okunması gerektiğini savunuyordu. evet gerçekten şaşırdım ve öylece kalakaldım. bir ülkücü kitap okunması gerektiğini savunuyordu ve güpegündüz orta yerde.
    diğer arkadaşı da buna karşı çıkıyor ve kitap okumanın zararlı olduğunu savunuyordu. bir takım örnekler veriyordu kitap okumanın zararları ile ilgili.
    ve derken bomba lafı yapıştırdı. ya arkadaş ne okuyacam kitap mitap. görüyoruz okuyanları da. iki kitap okuyup ondan sonra allah’ı inkara başlıyor pezevenkler. sokayım öyle işe. dedi.
    827 nolu otobüs geldi nihayet. üçümüz de aynı otobüse bindik. tartışma devam ediyor bu arada.
    bizim alim hala ısrarla kitap okuyanların allah’ı inkar ettiğini, kitap okuma işinin gavurlardan bulaştığını, kitap okuyanların askerliğe bile karşı çıktığını, vatan hainlerini hep kitap okuyanlardan çıktığını söylüyordu.
    evet arkadaşlar ne yazık ki bu ülkede bu şekilde düşünenlerin sayısı milyonları buluyor. onlara göre kitap okumak tehlikeli bir iştir, kitap okuma vatan hainliğine götürür ve sizi dinden çıkarır.