şükela:  tümü | bugün
  • zorunda kalındığı için yapılmadığı zamanlarda rahatlatıcı olan eylem. kitaplık detoksu. fakat aksi halde yüreğinin parçalarını kaybeder kişi.
  • dünyanın en zevkli işlerinden biridir. hem akşama kadar kitap okursunuz hem de satıp para kazanırsınız.
  • insana hem para kazandırıp hem de istediği kadar okuma özgürlüğü veren cok zevkli bir iş olmakla birlikte bir cok musterinin tum kitaplari okudugunuza inanarak sectigi her kitap ile ilgili sorular sormasiyla kendinizi ayni zamanda aslinda hic kitap okumamisim dusuncesine sevk eden istir.
  • elimde 2017 basımı ygs matematik soru bankası ve konu anlatım kitapları var. kapakları dahi açılmamış. şuan ki sistem eski ygs/lys ile benzer mi vs bilmiyorum ama konular aynı sonuçta. tanesinin fiyatı net üzerinde 59.90 olarak belirtilmiş. yani ikisi ortalama 100-120 tl arası.

ihtiyacı olan arkadaşlarımız varsa istanbul içi bir çay karşılığı, istanbul dışı da kargo ücretini karşılaması durumunda gönderebilirim.
  • kullanılmış kitapları satmak öğrenci ve paraya ihtiyacı olanlar için son çare olmalı
  • çaresizliğin diğer adı değil de, ya nedir?

üniversite öğrencilik yıllarımda ara sıra satmak zorunda kalıyordum kitaplarımı.

para kazanmakla hiç ilgisi yoktur. çünkü 50 liraya aldığın bir kitabı 1 liraya satarsın. yokluktan değil evde yer açılsın diye sattığını hissettirmek için gidene kadar sahafa söyleyeceklerini tekrarlarsın. "bir kitap 1 lira" dediği vakit, ağzının ucuyla "abi az vermedin mi?" dersin fakat o, "işine gelirse" der, kafasını ani bir hareketle başka yöne çevirir, seninle ilgilenmeyi keser. anlarsın ki ya dediğini yapacak ya da ayak altında daha fazla dolaşmayacaksındır. aklınagregor samsa gelir, istem dışı ellerine ayaklarına bir göz gezdirirsin. hala böceğe dönüşmediğine bari sevinirsin!
  • yabancı dil kitapları satıyorum. ilgilenenler özelden yeşillendirsin beni.
  • kimse benden kitap almamakta ısrarcı galiba... bunun için yine dijital pazarlama tekniklerine başvurmak istemiyorum. öyle zaten satarım.
  • günün birinde paraya çok ihtiyacım vardı ve iki valiz dolusu kitabımı sattım. ilkine (yaklaşık 30 kitap) 40 lira verdiler ve ikincisine de (20 kitap) 20 lira teklif ettiler. başka çarem olmadığı için içim kan ağlayarak kitapları onlara verdim. şu an elimde 2 kitap var. biri okulun kütüphanesine ait. diğerini de birkaç ay önce almıştım.
    kütüphane oluşturmak isterken böyle olması insanın içini yakıyor.