şükela:  tümü | bugün
  • kahramanca yayın yapmaktadır
  • fevkalade leziz kitaplari bize sunan yayinevi. sahaftan secmeler serisindeki seyahatnameler de, basvuru kitaplari da pek şık. çevirileri de cok guzel. istanbul'u cok seviyor bu yayinevi ve dikey sehir tarihi yayinlari yapiyor. bu sehrin tum zamanlarinin kaydini tutuyorlar seve-isteye. kendine has bir kitle olusturdu bile. soframiz nur hanemiz mamur gibi yahut en son cikan osmanli mutfak sozlugu gibi guzel projeleri finanse etmisler, iyi etmisler.

kitapcilardan cilt sirtlarindan hemen taniyabiliyorsunuz kitaplarini. bir de; okurken dipnotlarin yerlestirildigi köşe çok cici. böyle eski kitaplarin şerh sütunlarini hatirlatiyor. kapak tasarimlarina ise diyecek laf yok. zarif görseller, gene gözleri yormayan puntolar hakim. ismi bence cilde verecekleri ehemniyete bir atif. kitaba 'mal' muamelesi yaptigi itiraf eden yayinevlerinin yaninda ortaya koyduklari projeler hakikaten yüz aki.

hasili icerigiyle de kabuguyla da 'beni okursan memnun olursun' mesajli kitaplari var kitap yayinevinin.

linkini de ekleyiverelim gene:
    (bkz: http://www.kitapyayinevi.com/)
  • insanı rahatsız etmeyen güzellikteki tasarıma sahip, rahat okunan kitaplar yayımlayan, her ne kadar mükemmel denebilecek bir logoları olsa da kötü bir yayınevi ismiyle piyasaya çıkmış olan kitabevi. şimdiye kadar yayımladıkları kitapların listesi:

albertus bobovius
    ya da santuri ali ufki bey'in anıları:
    topkapı sarayı'nda yaşam

zaman makinesi
    saat ve toplum
    carlo m. cippola

ulis'in gözyaşları
    ya da
    köpek olmanın güçlüğü
    roger grenier

enformasyon çağı
    akıl ve devrim çağında bilgi teknolojileri 1700-1850
    daniel r. headrick

düşünen hayvanlar
    marc bekoff
    çeviren: serpil çağlayan

doğu düşleri
    sona ererken
    pierre loti

ok, balta ve mancınık;
    ortaçağda savaş sanatı
    c.w.c. oman
  • neredeyse tüm kitaplarını alıp okumak isteyeceğiniz; okuduğunuz her kitabıyla ufkunuzun gerçekten genişlediğini hissedeceğiniz bir yayınevi. amblemindeki "kedi"sine ayrıca hastayız.
  • nicolas de nicolay'in seyahatnamesi yayin plani listesinde. hem de 2005 yilindan beri. bu gecikmenin sebebinin yayinevinin seyahatnamelerini mukemmel bir sekilde hazirlayan stefanos yerasimos'un aramizdan ayrilmasi oldugunu dusunuyorum. fekat artik reca ediyorum. o seyahatname artik turkce de okunmali.
  • (bkz: yer depremi)
  • hakikaten çok iyi kitaplar basıyorlar. kendilerinden ciddi miktarda kitap aldım. ciddi miktarda alacağım. daha fazlasını almamak için kendimi zor tutuyorum. bir sürü kitap birikti yine.

kendi web sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz buyrun bu web siteleri. fiyatları hep indirimli. ayrıca sitedeki adres tarifi de peh hoş:
    "ofisimize gelmenin kolay yolu:
    şişli'den cumhuriyet gazetesinin bulunduğu sokaktan kağıthane dolmuşları kalkıyor. üzerinde kağıthane- sularidaresi yazan dolmuşa binip, cevahir lisesi'nin önünde inerseniz bize çok yaklaşmış olacaksınız. karşıya baktığınızda büyük gri bir bina göreceksiniz: kağıt hane binası. ofisimiz o binanın 1. katında. kapıdaki güvenlik görevlisi size yardımcı olacaktır."
  • ok balta ve mancınık, top tüfek ve süngü, tank uçak ve dretnot gibi askeri tarihe girişin temeli olacak çok önemli üç kitabı, birinci dünya savaşında türk ordusunun harekatı hakkındaki zirve eser sayılan edward j erickson'un ordered to die kitabını, carlo cipolla'nın yelken ve top'unu ve en nihayet tournefort seyahatnamesini basmak gibi büyük işler yapan güzel yayınevi.
  • geleceğin yayınevi. öyle seri şekilde yeni kitaplar çıkarıyorlar ki tutabilene aşkolsun. yky ile daha bir öne çıkan seyahatname konusunda da iddialılar.