şükela:  tümü | bugün
  • kitap dili.
  • eski tahta sandalyeleri ve etrafınızı saran kitaplar sayesinde tüm stresinizi ve zaman kavramını yitirebileceğiniz mekan.
  • ev gibi, böyle sessiz sakin, huzurlu bir yer..

arka köşedeki odasında nice film senaryoları, nice tiyatro oyunları çıkmıştır..

ha bir de menülerinin arka sayfasını ekşi sözlük'te kitapça başlığına girilen entrylere ayırmışlardır ki vallahi tadından yenmez..

not: kupa çay içenler var ya, biziz. heheh
  • her dem taze çayına ve bazlama tostuna kurban olduğum mavi mekan.

edit: menüler yenilendi ama ben hala yokum. :(
  • çalışanlarının grip olmaktan ölesiye korktuğu mekan. (az önce hapşırdınız değil mi, arghh ellerimi yıkamalıyım)
    menülerin arkasında hakkında girilen entrylerin yer aldığı doğrudur, hatta seslenelim buradan; patatesli gözlemenin baharatını azaltmaz mısınız?
  • gerçek hayatta ilk kez aa bu benim lan dememe yol açmış mekandır. uzun bir aradan sonra gidilir, önünüze menü konur, bir bakarsınız menüde seneler önce girdiğiniz bir entry altında da carpenoctem yazıyor. her ne kadar o anki şaşkınlıkla aa bu benim lan dedikten sonra garson kız "eee napiim" bakışı atsa da insan böyle sürprizlerle mutlu oluyor.

edit : luminous'un nicki tükenmez kalem marifetiyle görünür kılınmış.
  • her fırsatta gidilesi olan, gerek sahibi, gerek garsonu, gerek müzigi ve gerek müşterileri bakımından ankara'da tek geçilesi olan süper yer.
    bazen müzige, bazen dostlarınıza, bazen kitabınıza ve bazende sevgilinize kapıldığınız sımsıcak ortam. zaman kavramı olmayan, dert tasa bırakmayan, sinirlerinizi yumuşatan her anlamda 4 - 4'lük mekan...

edit: imla
  • amaç kitap okumak veya sohbet etmekse çekinmeden gidilebilecek sade ve hoş bir yer. sıcak ortam ve güzel müziklerle zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor, o yüzden önemli bir işiniz varsa içeri girerken telefonunuzun alarmını kurmayı unutmayın ki, sıkıntı bir durum olmasın.
  • ankara' da sonbaharı güzel geçirmek istiyorsanız işte bu kafede cam kenarında oturmalısınız. sakin, sade dekoru, mavi sandalyeleriyle uçuşan sarı yapraklar ve yağan yağmuru seyrederken sohbet edersiniz. kitapça sakinleştirir.
  • menülerinin arkasında ekşi sözlükten kesitler bulunan kafe.