şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 10 tl üzeri alışverişlerde kargo bedava olan ve şuan bir kampanya ile stefan zweig'ın 7 kitaplık paketini 14,90 tl'ye veren site.

içerik olarak şuan kısıtlı. yine de kendilerine bir şans verip ilk alışverişi yapmış bulunmaktayım.

edit: milletimizin paranoyası adam öldürür. reklam denmiş yahu şu başlığa. nasıl düşük iq ürünüsünüz bilmiyorum ki? cidden bu zihniyetle uğraşmak çok zor. işimiz iş..
  • fiyatlarına bakılınca, ya sıfır kar ediyor, ya da çakma kitap satıyor dediğim site. kitapyurdundan aldığım kitabın biri bile korsan çıkmıştı zamanında...
  • toplam 7 kitap 576 sayfa ediyor bahsedilen zweig serisinde. muhtemelen çeviri degil özet olmus.

yanlis strateji, yanlis yere reklam. bu reklami facebook gruplarına verecektiniz eksiye degil.
  • şu an tek bir yayınevinin kitaplarını satan sanal kitapçı.

venedik yayınları isimli bir yayınevinin kitaplarını satmaktadır. stefan zweig'i artık önüne gelen basıyor. bunlarda geri kalmamışlar. niteliksiz çeviriyle incecik kitapları o fiyata gayet satabilirler. hatta kâr bile edebilirler.

her neyse, önemli olan nitelikli kitapları ve çevirileri ucuza satabilmektir.
  • bi ara kırmızı & bordo yayınevi vardı 500 -700 sayfalık kitapları o dönem henüz tl'den 0 atılmamışken 2.5000 tl yani 2.5 tl'e satıyordu yani o dönem bi paket sigaranın yarısı kadar ediyordu ve okunmaya değer ne varsa kitapların içinden özellikle çıkarılmış gibiydi bir suç ve ceza ya da iki şehrin hikayesi gibi kitapları bu yayınevinden okuyan insanlar haklı olarak hiçte met edildiği kadar güzel kitap değilmiş diyebiliyordu zira kitaplar maliyeti azaltmak adına sayfa sayısını azaltarak basitleştiriliyordu edebi devamlılığı olan kısımlar çıkarılıyordu zira bu yayınevinin de böyle bir şey olma ihtimali var bahsettiğim gibi değilse bile yeni olduğu için ismin ön plana çıkarmak için böyle bi uygulama yapmış olabilir 14 lira vererek denenebilir.
  • öncelikle harika bir domain denk getirmişler, tebrik ediyorum. lakin kitaplar zayıf! bu tip kitapçılar genellikle kitaba para ayıramayan insanlara hitap eden fuar kitaplarını satmaktalar. bu kitaplar az maliyetli, kokulu, zeka setleri, boyama kitabı ve hatta üzerine kilit vurulmuş kitaplardan oluşmakta. karl marx, zweig gibi telifi olmayan abilerin ince kitaplarını kapağı alacalı ama çevirisi google translate’den hallice olacak şekilde ortalama 1 lira maliyetle basıp 3-5 liradan satmaktadırlar. buna para vermekte özgürsünüz. ama kaliteli bir okuma gerçekleşmeyeceğine garanti verebilirim.
  • aynı kampanyayı (15 tl/stefan zweig'ın 7 kitabı) instagram da gördüm. ucuz geldi.
    sayfa sayısı düşüktü ama kitaplar zaten (bildiğim kadarıyla) uzun değildi.
    atladım aldım hemen.
    ertesi gün instagram paylaşımının yorumlarında birisi çevirinin kalitesizliği ve eksik/hatalı şeyler olduğundan bahsetmişti. öyleyse iptal edeyim mi, o kadar kötü mü? şeklinde yoruma yorum yazdım.
    şimdi baktım ki bizim yorumlar silinmiş...
    buradaki yorumlardan sonra da mümkünse hemen iptal edeceğim.

ekleme: iptal edemedim, yola çıkmıştı işi karıştırmak istemedim. kitaplardan satranç'ı okudum. gayet güzel. birkaç basit yazım hatası vardı. bir de ona ne derler bilmiyorum ama sayfa ile yazılar birbirine tam paralel değildi birçok sayfada. hani yazıcıya kağıdı biraz yamuk koymuşsunuz gibi. neyse ben pişman olmadım şimdilik.