• eğer çalıştığınız yer pandora, khalkedon gibi harbiden kitapçılık yapan bir müessese ise müthiş bir kütüphane oluşturma ve gerçekten kitap okuyan insanlarla tanışma şansınız vardır...
  • you ve got mail filmindeki gibi romantik bişeyler yaşayabilme olasılığı
  • buyuksehirde okuyan universite ogrencisi icin bence en guzel para kazanma yoludur.
    tarafimca artilari soyledir:

dersler icin (ozellikle bilisim sektorunde ogrenim gorenler) bedava kaynak.
    cevre edinme imkani. (diger yari-zamanli islere oranla daha fazla ve bilincli insanlardan olusan bir cevre.)
    bas agritmayan mesai saatleri. genel olarak mesai saatleri icersinde koli felan tasimiyorsaniz kitap okuyarak gecer. huzur.
  • kitaplar hakkında bilgi sahibi olmak ve kitap almaya gelen kişilerle kitapları tartışmaktır.
  • lefkoşa'da ışık kitabevi'nde başlamışsanız eğer kahve tiryakisi olmanız muhtemel bir uğraştır.
  • 14 ay boyunca yaptığım şey. iyi bir kitapçıdaysanız güzeldir. insanlar oradaki kitapların hepsini okuduğunuzu falan düşünür bazen. üç beşini okusanız bile kitapların geneli hakkında gayet iyi fikir sahibi olursunuz. yazar ve kitap eşleştirmesini anında yapabilirsiniz. hatta bi süre sonra "ben bi kitap arıyorum." diyen müşteriye direkt "bunu mu?" diye sorup hem karizmanızı tavan yaparsınız, hem müşterinizi dumur edersiniz. müşterileriniz - kırtasiye ağırlıklı bir dükkanda değilseniz - kaliteli insanlar olur. en azından ortalama bazında... ağır işler yapabilirsiniz, kitap taşımak, toptancıdan gelen kolileri açıp fiyatlamak falan... ama koymaz bunlar. bir insana kitap tavsiye edip, okumasını sağlamak kadar rahatlatıcı bir duyguya sahip olduğunuz için koymaz. iyi patronlar tabii...
  • kitapci benimse cok güzel bir istir.

kahve icmek icin de bir kac masasi varsa kitapcinin, dünyanin en güzel isi halini alir herhalde.
  • (bkz: black books)
  • sanırım peşine düştüğüm ,yapmak için can attığım eylem.

fellik fellik kitapçı aramaktayım.
  • aman aman. insani delirten eylem. 15 yasindaki kizin yaniniza gelip
    -pardon, ben icinde biraz twilight, biraz eat pray and love ve hmmm biraz da high school musical olan bi kitap ariyorum.. ne tavsiye edersiniz?
    -bilim kurgu kosesi bak surda!
    -dankeee
hesabın var mı? giriş yap