şükela:  tümü | bugün
125 entry daha
  • sadece kitapçıda değil internetten bir şeyler okurken bile hissettiğim kaygıdır. evet, boş kitaplar da var; ama okunmaya değer çok güzel kitaplar da var. sadece keşfettiklerimi bile okusam hesaplayan adamlara dönüyorum. ''haftada şu kadar okusam ayda şu kadar eder, yılda şu kadar.. bazı günler vakit ayıramayabilirsin, o zaman şöyle olsa imdatttt! '' bir de bunun internet versiyonu var. '' hımm, şu yazı güzele benziyor, şunu da sonra okurum. aaa bu site ne güzelmiş! bir ara mutlaka buraya bakayım, önce şunları bi' okuyayım.''

film ve dizilere hiç girmedim bile. olur da yaşlanacak kadar yaşarsam umarım gözlerim iyi görür, algılarım açık olur. yoksa yetişmez. o değil de şu an bile okunmaya değer kitaplar yazılıyordur, yazılacak da. bilgi üretimi artıyor. hayır, her şeyi okuyayım kafasında da değilim; ama iş güç derken vakit daralıyor. param da yok ki sadece kendime çalışayım. dertlendim yine.
  • kitap okumayı gereksiz görenlerin anlayamayacağı anksiyete.
  • genellikle çok satanlar raflarında yer alan ve sadece ticari amaçla yazılmış kitaplardan üç beş sayfa karıştırarak üstesinden gelebileceğiniz anksiyetedir. ben her seferinde muhakkak bu tip tırt kitaplara da bakıyorum ve 'amk bu kitabı okusam ne olur okumasam ne olur' hissiyatıyla kendimi rahatlatıyorum.