şükela:  tümü | bugün
132 entry daha
 • direkt karamsarlık sebebi.

  sadece kitapla sınırlı değildir bu his. bir çok şey için ömür hakikaten az görünüyor.

  misal 40 yaşındasınız ve 72 yaşında öleceksiniz. siz 32 yıl daha yaşarım diye bakmayın. o, ömrün brütü. düş uykuyu, gör bak neler olacak. ortalama 6,5 saatlik uykuyu baz alacak olursak ; geriye kalır yaklaşık 24 yıl. bunun en az 5 yılı da istemediğin insanlarla muhabbetle ya da hiç zevk almadığın işlerle, hastalıklarla falan geçse, net kalan 19 yıl.

  19 yıl, yani 1998'den beri geçen süre.

  19 yıla kaç kitap sığar ki?!
 • kitap fuarlarında ya da büyük kütüphanelerde kalpten götürür.
 • her kitapçıya girdiğimde içine düştüğüm muzdarip durum. kitap okumayı sevenler için tam karamsarlık içine düşüren bir olgu . ne zaman ki ben çok kitap okudum desem bir kitapçıya gider ve "daha çok okuman gereken kitap var dostum" diyerek kendi kendimi da fazla kitap okumaya teşvik ettiğim bir durum olarak kendi avantajıma da çevirdiğimi de söyleyebilirim.

  gerçekten okunacak çok kitap var gençler .
 • ...
 • özellikle sahaflarda hissettiğim olay.
  içeri adım atar atmaz raflardan taşan kitaplarla karşılanmak, o saman kağıt kokusunu doyasıya içine çekmek müthiş bir duygu. eskinin verdiği haz hep bambaşka gelmez mi insana? her seferinde içimden "çuvala doldurayım hepsini, sırtıma yükleneyim bir güzel. hepsi benim olsun, doya doya da okuyayım" diyorum.
  sanki birini alsam, diğerinin boynu bükük kalacakmış gibi. öyle bir yetememezlik.
25 entry daha