şükela:  tümü | bugün
  • malumunuz çeşitli mecralarda evlerinden yayın yapanların sayısı son günlerde oldukça arttı. dikkatimi çeken ise bu yayıncıların çoğunun sırtlarını evlerindeki kitaplıklarına vermeleri. neredeyse adı konulmamış bir akım gibi. kitaplıklarda sadece kitap yok tabii ki. çeşitli çerçeveler ya da renli objeler filan da oluyor. çoğunda sanki hayatın doğal akışından kaynaklı bir dağınıklık havası oluşturulmaya çalışılmış gibi hissediyorum`:oeh cümleye bak :)`. hakikaten kitaplığının hakkını verebilenler olduğu kadar, kitapları dekorasyon objesi gibi kullandığından şüphelendirenler ya da kitaplığın içeriğinin kalitesini sorgulatanlar da var. bu da böyle bir gözlemimdir. :)
  • reklam kokan hareketler. cok okuyormuş gibi cek pampa.
  • "çok kültürlüyüm" dekoru
  • bunun reklamla, kültürle, çok okuyorum mesajıyla alakası yoktur. yayın yapan kişi arka plan olarak uygun gördüğü için kitaplık seçmiştir. arkasına buzdolabı, çamaşır makinesi, yatağının başlığını mı alsın amınakoyim? ne boş adamlarsınz şunu bile düşünemiyorsunuz...
  • greenboxı ve teknik bilgisi olmadığından evindeki hazır en güzel arka plan olduğu için olmasın a evinde cinali serisi bile olmayan "yazar" kardeş ;)
  • uzaktan eğitim sisteminde derslerim için bu şekilde yayın yapmayı düşünüyorum.

bir öğrencim “hocaaaammmm, kitaplığınızı çok merak ediyoruz.” demişti tatilden önceki son derste. buna ithafen ve güzel ışık alması sebebiyle kitaplık önünden ders anlatmaya karar verdim.

hatta, bu hafta televizyon programlarında skype bağlantısı yapılan hocaların ortamlarını özellikle inceledim ve tespit edildiği gibi kitaplık ortamını seçtiklerini gördüm.

düz bir duvar, dolap ya da store perde yerine kitaplık önünü tercih ederim.
  • eminim oradaki kitapların çoğunu okumayan kişiler bunu yapar. keza kitap karşı tarafa hava atılacak bir şey değildir. ya da koleksiyon değildir.
  • son zamanlarda benim de cok dikkatimi cekmekte olan akimdir. kitaptan zarar gelmez. gosteris icin konulmasi bile faydalidir.
  • evin en havali yerinden yayin yapma isteginden kaynaklanir.

bana da birkaç canlı yayın teklifi geldi ama kitaplığıma güvenmediğim için katılamadim.