808 entry daha
  • olmak istediğim insan.
    kitap okumak isteyen insana kıyamıyorum. veriyorum okusun. hem belki aynı bölümlerden aynı anlamları çıkarırız ya da aynı sayfa hakkında tartışırız, diyorum ancak olmuyor. kitabı alan iki sayfa okuyup kitaplığına koyuyor. kafayı koyasım geliyor benim de. şiddete meyil ediyorum.

kitaplarımı verin ulan!
  • ben. kitaplarımın kenarını bile kıvırmam, fakat sadece bir kez hoşlandığım kıza "kitap takası" bahanesi ile kitap vermiştim, verdikten bir hafta sonra da sahafa gidip yenisini almıştım takıntıdan
  • günlerden bir gün canım kitabımın, ödünç verdiğim kişinin kütüphanesinde yamuk yumuk durduğunu görünce kendime söz vermiştim; o günden beri kimseye kitap ödünç vermiyorum. çünkü biliyorum diğer geri gelmeyen kitaplarım da öyle özensiz bi şekilde saklanıyor.
  • kitaplığımı ödünç aldığım kitaplarla kurduğum için, ödünç kitap veremem kimse kusura bakmasın:)
  • benim lan bu. alıp üzerine yatıp geri getirmiyorlar çünkü. maddi değerinden değil, artık bazı kitapların baskısı yok.

kısacası: banane lan vermem ben kitabımı
  • ödünç verdiği kitabın peşinde koşmaktan yorulmuş bir insan olması muhtemel.
  • kişiden kişiye değişecek şekillerde benim. bazısına veriyorum. sonra her gün darlayarak geri alıyorum. ayrıca maddi olarak da önemli. bir kitap kaç lira oldu haberiniz var mı sizin?
  • benim bu. ama tek suç ben ve benim gibi insanlarda mi? zamanında ödünç aldığı kitabı geri getirmeyen kişi veya kişilerin hiç mi suçu yok?
  • hiç sevmem mümkünse istemesinler duymamış gibi yapmak zorunda kalırım.
  • veremem. vermem . vermeyeceğim.

arada çıkıyor kitap isteyen salaklar. adam/kadın hayatı boyunca dört kitap okumuş ve su cümleyi kuruyor ; "bana önerebileceğin bir kitap var mı ? " . öneriyorsun ardından su geliyor " sende var mı o kitap ? " . tabi yeterince deneyim puanınız varsa direk yok diyerek geçiyorsunuz sınavı . ilk başlarda yok diyemiyordum vermem diyemiyordum.arada sıkışıp kalıyordum. sonradan bir de yazarların para kazanması gerektiğini anlatmakla uğraştım. çok ekstrem olmadığı sürece kitap fiyatları 10-30 lira arasında değişmekte ve bu fiyat aralığında okunacak hem nicelik hem nitelik açısından çok önemli eserler var. hadi biz 45 lira diyelim onerdigim kitaba. üç paket sigara parası lan. herkesin cebinde ınstagram'a girip dudak büzerek fotoğraf atması için 3 bin ,5 bin liralık telefon var ama saatlerini, günlerini ,haftalarını, aylarını ,yıllarını birşey sunmak için geçiren yazara gelince "ya çok pahalıymış bu sende var mı ? "
    ayrıca ben evde masaya bırakırken bile gözüm gibi bakıyorum o kitaplara.senin salı pazarına rakip çantanın içinde başına neler geleceğini neden düşüneyim ki ?
    edit: noktalama.
1106 entry daha
hesabın var mı? giriş yap