şükela:  tümü | bugün
702 entry daha
 • aslında kitaplarımı paylaşıyor gibi gözüküyorum da en sevdiğim kitapları ne tesadüf ki paylaşmayıp kendime sakladığımdan vermek kibarlığına düşmeme gerek kalmıyor, böylece kitabın altını çizdiğim bazı yerlerini de kimse öğrenemiyor oley
 • olmak istediğim insan.
  kitap okumak isteyen insana kıyamıyorum. veriyorum okusun. hem belki aynı bölümlerden aynı anlamları çıkarırız ya da aynı sayfa hakkında tartışırız, diyorum ancak olmuyor. kitabı alan iki sayfa okuyup kitaplığına koyuyor. kafayı koyasım geliyor benim de. şiddete meyil ediyorum.

  kitaplarımı verin ulan!
 • benim lan bu. alıp üzerine yatıp geri getirmiyorlar çünkü. maddi değerinden değil, artık bazı kitapların baskısı yok.

  kısacası: banane lan vermem ben kitabımı
 • ilkokuldayken de silgisini vermeyen insandır.
 • kişiden kişiye değişecek şekillerde benim. bazısına veriyorum. sonra her gün darlayarak geri alıyorum. ayrıca maddi olarak da önemli. bir kitap kaç lira oldu haberiniz var mı sizin?
 • benim bu. ama tek suç ben ve benim gibi insanlarda mi? zamanında ödünç aldığı kitabı geri getirmeyen kişi veya kişilerin hiç mi suçu yok?
 • eskiden bendim bu insan. oldum olası kitaplarımın ne altını çizerim ne köşesini kıvırırım ne de katlayıp okurum hepsi ilk günkü gibi kendi içinde boy, kalınlık, renk, konu sırasına göre dizili durur kitaplığımda.
  hala aynı özeni gösteriyorum ama kitabımın başına bir hal gelecek korkusuyla paylaşmamamın kitapların ruhuna uygun olmadığını idrak ettim.

  varsın çizik çuzuk geri getirsinler de okunmuş olsun.
 • veremem. vermem . vermeyeceğim.

  arada çıkıyor kitap isteyen salaklar. adam/kadın hayatı boyunca dört kitap okumuş ve su cümleyi kuruyor ; "bana önerebileceğin bir kitap var mı ? " . öneriyorsun ardından su geliyor " sende var mı o kitap ? " . tabi yeterince deneyim puanınız varsa direk yok diyerek geçiyorsunuz sınavı . ilk başlarda yok diyemiyordum vermem diyemiyordum.arada sıkışıp kalıyordum. sonradan bir de yazarların para kazanması gerektiğini anlatmakla uğraştım. çok ekstrem olmadığı sürece kitap fiyatları 10-30 lira arasında değişmekte ve bu fiyat aralığında okunacak hem nicelik hem nitelik açısından çok önemli eserler var. hadi biz 45 lira diyelim onerdigim kitaba. üç paket sigara parası lan. herkesin cebinde ınstagram'a girip dudak büzerek fotoğraf atması için 3 bin ,5 bin liralık telefon var ama saatlerini, günlerini ,haftalarını, aylarını ,yıllarını birşey sunmak için geçiren yazara gelince "ya çok pahalıymış bu sende var mı ? "
  ayrıca ben evde masaya bırakırken bile gözüm gibi bakıyorum o kitaplara.senin salı pazarına rakip çantanın içinde başına neler geleceğini neden düşüneyim ki ?
  edit: noktalama.
 • vermem. hatta bazen ailemle bile çok sevdiğim kitapları paylaşmam. sen git kitabı satın al,ki türkiye'de kitap fiyatları malum, gözün gibi bak, adam gelsin kitabı kıvırarak okusun. bide bu en son okuduğu sayfayı bulmak için sayfayı katlayanlar var ya onlara zidane kafası atasım geliyor. kitap ayracı diye birşey var hödük.
  sonuç olarak; zamanında arkadaşlarına birçok kitabını ödünç veren biri olarak, pişmanlıklarımdan dolayı uzun süredir kimseye hiçbir kitabımı ödünç vermiyorum.
 • onceden veriyordum sonra toplarken çok enerji harcadigimi farkettim bıraktım. isterkenki heves geri getirirken yok.
131 entry daha