şükela:  tümü | bugün
  • küçük bir kırtasiyeden başlayıp büyüyen kocaman olan kitapçı
  • cukurova mersin arasinda subeleri vardir. mersin'de acilan büyük $ubesi'nden tutunamayanlari calmak zorunda kaldigimi hatirliyorum körpe bir ergenken.

not: bu entry mahkemede delil olarak kullanılamaz.. bırakınız allah cezamı versin.. ayrıca işlenilen suç zaman aşımına uğramıştır. ayrıca çaldık da bi hayrını mı gördük? yok.. (bkz: #1802862)
  • 4 tanesi adana'da, 2 tanesi mersin'de ve 1 tanesi konya'da olmak üzere 7 subesi bulunan kitapçi. bu kitapçida lazim neyi ararsaniz yoktur. mersindeki subeleri için konusacak olursam; alakasiz bir kitap türü dizilimi vardir kentlesme ile ilgili kitaplarin arasinda medya ile ilgili olanlari bulmak olasidir, yayinevlerinin bas harflerine göre olan raf dizilimide saçmaliktir çünkü x yazarinin kitaplarini görmek istiyorsaniz 50 yere bakmaniz gerekir. herseyin en pahalisini bu kitapçida bulabilirsiniz. ayrica süs esyalarida mevcuttur.
  • asla uçlu kalem alınmaması gereken bir yerdir... zira bu arkadaşlar uçlu kalemleri hiç abartısız 2 katı fiyatına satıyorlar.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • mersindeki 3. şubesini mersin üniversitesi çiftliköy kampüsüne açan kitap mağazasi.
  • ağustos ayında, mersin merkez kitapsan, 2.katında çıkan yangınla talihsiz bir olay yaşadı. ülkemizde,dünyanın çeşitli yerlerinde,orman yangınları ile birlikte sayısız kitabın yanması da çok elimdi.
  • 10 liraya, kendi orijinal kutusunda philips kulaklık satan mağaza, hem de her çeşidini. ilk gördüğümde heyecandan altıma etmeme neden olsa da... arkadaşım bu kulaklıklar ya sahte, ya da bozuk. üç tane aldım, değişik değişik. biri bile kullanılamıyor.
  • kıbrıs şehitleri'nde iletişim'in yerine açılan kırtasiye-kitapçı karışımı mekan. giriş bölümü aynı gibi gözükse de kitapların diziliş mantığı saçmadır ve bu saçmalık bir noktadan sonra rafların etrafında takılıp kitap okuma zevkinizi mahvetmeye başlar. kitaptan çok kırtasiye bölümündeki çeşitlilikle insanlardaki harcama dürtüsüne hitap ettiklerini düşündürttü bana.
  • mersin'de kendimi bildim bileli bulunan kitapçı. yıllarca mersin'de çok büyük bir açığı kapatmıştır. aradığınız her kitabı bulabilirsiniz. özgür çocuk parkındaki şubesinde derme çatma merdivenlerle çıkılan dükkandan sonra yıllar içinde büyümüş bildiğim kadarıyla da değişik şehirlerde de şube açmıştır.
    en son açılan şubesi mezitli'dedir.
    caillou için "yeşil sermayenin ürünü ancak çok talep var satmak zorunda kalıyoruz" diyen bir de çalışanı vardır.
    çalışanları niteliklidir, öyle sağdan soldan toplama adamlar değillerdir.
    bir de son olarak kitapsan güzel bir isim gibi duruyorsa da kitap sanayi kısaltması gibi gözüktüğünden düşününce fabrika ismi gibi de gelmektedir.
  • izmir'de kendine özgü kimlikleri olan iki ayrı kitapçıyı (alsancak'taki iletişim kitabevi ve konak'taki kabile kitabevi) satın alarak imha etmiş (dolayısıyla şehrin kitabevi kültürünü sabote etmiş) ve onların yerine ne idüği belirsiz kırtasıyemsi, oyuncakçımsı, kitabevimsi bir şey kondurmuş taşra şirketi.