şükela:  tümü | bugün
  • twitter üzerinde başlatılan bir hashtag'dir. katılımlarınızı bekliyoruz #kitaptasıfırkdv
  • sadece kdv'nin değil başka (bilmediğim) pek çok şeyin sıfırlanması ya da düşürülmesi gerekir. 50 liralık kitaptan 4 lira kdv alınmaması değil, 15 liralık kitabın 50 liraya satılmaması gerekir. yemişim kdv'sini. ama kötü mü olur hayır elbette.
  • sadece soruyorum. yetkili birisinin gerçekten twitteri yada benzeri bir şeyi önemseyeceğini düşünüyor musunuz? ne kadar safça şeyler bunlar etmeyin..
  • burada önemli olan kamuoyu oluşturmak, pek çok kadın cinayeti ve benzeri olay kamuoyu sayesinde gündemde kaldı ve çözümü hızlandı.
  • her türlü destek verilmesi gereken kampanyadır! özellikle belirli bir müddet hiç değilse denenmelidir!
  • kitabın lüks tüketim olarak değerlendirilip özel tüketim vergisine, roman özelinde başka insanlarla, hayatlarla empati kurdurduğu için özel iletişim vergisine, korsan kitapların da göz önünde bulundurulmasıyla kayıp kaçak bedeli ne maruz kalmasıyla sonuçlanacak kampanya.
    bazen çok da şey yapmamakta fayda var.
  • ben artık eminim.

bunlar belli periodlarda toplanıp nasıl daha çok cehaleti yayabiliriz diye beyin fırtınası yapıyor. haftanın bazı günleri toplantının gündemi bu kesin.

başka bir gün ise muhalif kesimleri delirtmek için bugün ne yapsak diyorlar.

nasıl bir zamanda doğduk aq yaaa.
  • keşke olsa öyle bir şey
  • sonucun değişmeyeceğini düşünsem de kesinlikle sonuna kadar destekleyeceğim hareket.

gerçek olduğunu bir düşünsenize, hayali bile çok güzel. hem istediğim bütün eserleri okuyabilme şansına sahip olacağım hem de bu sayede kendi kütüphanemi de oluşturabilirim.