• 20 yıllık usta olarak, yıllar süren bir çaba sonucunda otomobiller hakkında belki de türkçe yazılmış en kapsamlı kitabı yazdım tam 712 sayfa. ikinci elde dolandırıcılık, ikinci el alırken dikkat edilmesi gerekenler, sanayide çarpılmadan aracı ucuz yollu tamir etmenin yolları, kendi kendinize tamir onarım yapabileceğiniz arızalar, yolda kalmak, güvenli sürüş, otomobil tercihleri vs anlattım. uzman olan üç dört kişiye redaksiyon yaptırdım, imla kurallarını defalarca gözden geçirttim ve 'kitap yurdu doğrudan yayıncılığa' gönderim. ilk olarak saçma sapan bir şey bulup geri çevirdiler, tekrar kontrol edip yolladık ve yine çevirdiler..

yani arkadaşlar diyor ki; "illaki bizim anlaşmalı olduğumuz ajanslara gönderip orada redaksiyon yaptıracaksınız"..

araya istenmeyen olaylar girince vazgeçtim. şimdi bilgisayar karşısına geçince aklıma geldi kitap. buradan kitap yayınlamak isteyenler hiç uğraşmasın ve vazgeçsin, ajanslara para ödemeden imkansız kitabınızı yayınlanmanız. yayınlanan kitapların özetlerini incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız..

edit: kitap içeriği hakkında düzenleme
  • kitapyurdu'nun iskilipli atıf'a rahmet dilemesi olayı yaşanmıştı ama gelin görün ki şimdi kendi cenahlarından insanlar hariri'yi ayın indirimli yazarı diye seçtiği için üyelik iptal ediyorlarmış. tuhaf.
  • ups ile gurbetçileri soyan site. gönderdikleri paket gelmiyor, ups kafasına göre gümrük bedeli uydurup ödetmeye çalışıyor. ödediğin halde paketini getirmiyor. aylar geçiyor halen bekliyorsun. ups topu gönderene atıyor, kitapyurdu da ups'e atıyor.

bir an önce iki şirketin de batıp yok olmasını diliyorum. bu kadar net.
  • 24 saatte kargoda denilen hiçbir kitap 24 saatte kargoda olamıyor nedense. koyma kardeşim o zaman o seçeneği. 3. gün belirttiğim adreste olmayacağım için iptal etmek istedim yazdım da, dönmediler. kargo firmasını aradım güncel adrese yönlendirdim. sonra bunların iş yapacağı tuttu ve iptal ettik diye mail attılar. sonra güç bela iptal olmasın diye aradım durdum. 1 haftadır bekliyoruz ki gelecek.

biraz param olsa alacağım bir kindle kurtulacağım hepinizden.
  • haftaici evde olamadigim icin kargocu kovalamakla ugrasmamak icin teslim noktasindan alayım dedim.
    bunun sebebi nedir?
    teslim noktasindan is cikisi ya da cumartesi gidip almak dimi?
    teslim noktasi 6da kapatip haftasonu calismiyorsa amk bu uygulamanin ne anlami var?
    cumartesi kapali teslim noktasının kime ne faydası var?
    ulkede isini dogru yapacak yer bulmak hakikaten zor.
    haftasonu kitap okuma hayali kurarken kapali dukkanla karsilasmak sinir bozucu.
  • ahahahahahah dinci tayfalar tarafından twitter'da boykot etiketi başlatılmış site.

sen yıllarını dinci propagandaya ada. nerede ne kadar dinci varsa reklamını yap. işe yaramaz, berbat, leş kitapları sırf dinci yazarların kitabı diye her hafta kampanyalara yerleştir ama sırf yuval noah harari'yi ayın yazarları listesine aldığın için linç ye.

buna ahahahahaha denmez de nedir? beslediğin yılan bir gün seni ısırmayacak mı sanmıştın kitapyurdu?

işin daha da komik tarafı şu:

normalde site filistin için kampanya paylaşmış.

görsel

ve dediğim gibi haftanın yazarları arasına iki de dinci yazar eklemiş her zaman yaptığı gibi ama yine de yaranamamış.
    görsel
    görsel

yalnız ben yine de bu dinci tayfayı takdir ediyorum. yaptıkları şey çok komik olsa da sonuçta inanıp yapıyorlar. bunlardaki bu hırs bal porsuğunda bile yoktur onun yarısı kadar zeka sahibi olmasalar da. asfg
  • müselman kitap sitesi diye biliyorum zaten. kitlesi ile kendi arasında anlaşsın artık. öyle yurdu, kitaptürgevyurdu.
  • ilk kez geçen hafta kullandığım site. ilgili kişiler burayı okuyorsa onlara çok kırgın olduğumla başlamak istiyorum. 24 saatte kargoda denen ürün tam 1 hafta sonra ulaştı elime hem de teslim noktasından alıcam dediğim halde. ama buna ağlayacak bir bebe değilim.

şimdi asıl kırıcı kısma geliyorum, aynı kitaptan 2 adet sipariş verdim ki anlaşılabileceği üzere biri başkası için, hediye yani. aynı ürünün iki ayrı basımını göndermişler. yani aynı kişiye gönderirken bari böyle şeyler yapmayın. ben güncel olana göre sipariş veriyorum zaten, oraya kitap bilgileri sayfa dolu görünsün diye yazılmıyor. hadi buna da ağlayacak bir bebe değilim ama şimdi hediye olarak güncel olanı vereyim desem kapak sayfası zedelenmiş, eli yüzü düzgün olsun ama hadi güncel olmasın desem kapak sayfasında kitabın ismi yanlış yazıyor. ben neden hediye verirken utanmak zorunda bırakıldım, çok kırgınım. özür dilerim babil seni sattığım için, artık sadece seni kullanıcam
  • kitapyurdu hakkında şöyle bir iddia var. twitter'da gerekli desteği görememiş linki buraya bırakıyorum.
    https://twitter.com/…s00/status/1464529868528492544

kadına şiddet’in dur durak bilmediği bu dönemde, bir kadına şiddet vakası da kitapyurdu’nda
    gerçekleşiyor. kitapyurdu'na bağlı repar yayın grubu'nun genel yayın yönetmenliğini yapan k.y kadın çalışanı z.t’yi kendi ofisinde darp ettikten sonra kolundan tutup ofisten dışarı atıyor, fakat bu olayın üstü örtülüyor.

genel yayın yönetmeni k.y adlı şahıs, her gün aşağılayıp azarladığı kadın çalışanını istifa etmeye
    mecbur bırakıp bir de üzerine darp ediyor.
    bu şiddet karşısında kitapyurdu yönetimi bu kişinin işine son vermek yerine k.y'yi koruyor. bu nasıl bir adalet! uygulanan mobing ve psikolojik baskı, çalışanları bu zor dönemde işsiz kalma korkusuyla güvensiz bir çalışma ortamına mahkum ediyor.

....
  • senin gibi dinci site, harariyi nasıl ayın elemanı seçer heee? siliyorum hemen hesabımı kıhkıh boykota ugrayan site. ohh iyi olmuş.
hesabın var mı? giriş yap