şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle söylemekte yarar var ki öyle hayati ve çok çok önemli bir rezalet değildir. ancak yine de bir türlü istediği kitaplara zamanında ulaşamayan beni çıldırtma noktasına getirmiştir. gerçekten şimdiye kadar idefix (o kadar saçma bir kurum ki anlatamam) ve babil sitelerini denedim ve memnun kalmadım. kitapyurdu'ndan deneyim bu sefer dedim ama sonuç yine hüsran.

öncelikle sipariş ettiğim dört kitap iki gün içinde kargoya verilmiş ki bu çok güzel. sonra efendim mng kargo bu paketi üç gün bekletiyor. ve dördüncü günün akşamı kişiye ulaşılamadı diye bir not düşülüyor. bu arada üniversite adresini verdiğimi, o hafta içinde her gün okulda olduğumu, sağa sola derse falan gitmiş olsam da bölümde sürekli birilerinin bulunduğunu söylemeliyim. tabi ulaşılamadı diye not düşülürken kimse tarafından da aranmıyorum. sonra kargo şirketini arıyorum, yarın size ulaştırırlar ve bilgilendirirler diyor. ertesi gün kimse aramıyor kargo da ortalıkta yok. bundan bir gün sonra tekrar arıyorum ve diyorlar ki kargo size üç defa ulaştırılmaya çalışılmış ancak başarısız olmuş ve kştapyurdu'na iade edilmiş. kimsenin geldiği gittiği yok, kimsenin aradığı yok, saçma ötesi.

neyse efendim bu gün öğleden sonra kitapyurdu'nu arıyorum bu saçmalığı bildirmek ve bir daha mng ile çalışmamalarını önermek için lakin bunlar daha da saçma. telesekreter diyor ki şu an mesai saatleri dışındasınız lütfen haftaiçi 9-18 arası arayın. e günlerden cuma saat 13:15. nasıl mesai saatleri dışı olabilir. sinirlendim altı defa aradım hepsinde aynı bok. hayır bir özel şirket istediği zaman çalışır bunu anlarım da o zaman düzgün bilgi verin yalan söylemeyin. diyin ki mesela biz yalnızca perşembe günleri sabah dört ile 05:07 saatleri arasında mesai yapıyoruz o zaman arayın biz de öyle yapalım. yahut diyin ki 12_13 arası öğle yemeği olduğundan hizmet veremiyoruz veya cumaları cuma saatinde aramayın diyin. ama insanı aptal yerine koymayın sevgili kitap tüccarıyurdu. arıyorum mesai saatleri içinde arayın diyorsunuz ve hemen akabinde mesai saatlerinin hafta içi 09:00-18:00 olduğunu söylüyor sekreter kafa yiyecem.

neyse mail attım, müşteri hizmetlerine bunları uzun uzun anlatan. cevap şu şekilde geldi: isterseniz siparişlerinizi tekrar yollarız ama ikinci kez olduğu için kargo parası ödersiniz. şaka gibi amk. bu şirketleri adet dönemindeki kızlar yahut kız arkadaşı tarafından terkedilmiş ergen bebeler mi yönetiyor. ben niye internetten kitap alamıyorum yarabbim. hayır internetten çok sık alışveriş yapıyorum bu arada, ayakkabı, elektronik aletler, gıda bilmem ne ulan bir tek kitap alamıyorum.

(bkz: #65167860) bakın bu da daha önce kitap alamamam.

özet geç diyenler için: bir adam var ne hikmetse bir türlü internetten normal bir şekilde kitap almayı başaramıyor. kızıyor, üzülüyor falan.
  • kitapyurdu kısmından bir rezalet yaşamadım ama mng kısmı tam bir fiyaskodur... kargom kitaptlyurdu tarafından bu şirket olasıca kuruma verildikten sonra defalarca bu şirketi aramama ragmen ulaşamama sorunudur. kargom hakkında tek kelime bilgi alamadiktan sonra sizinle niye iş yapayım ki?
  • günlerden cuma saat 13:15 demiş.

cuma namazına gitmeyip kargo peşine düştüğü için çarpılarak psikolojisini bozmuş suser başlığı...