• kitapyurdu yalnızdır, onlarsa herkes.
  • babil çok pis döver.
  • kitapyurdu tektir. birkaç siparişimde bazı aksaklıklar olsa da 2-3 yıldır sadece oradan kitap alıyorum. hepsinden de uygun. 3 ay üst üste alış veriş yaptığınızda %5'lik bir indirimleri daha oluyor. 30 tl'lik kitabı 18-19 tl'ye alabiliyorsunuz.
  • kitap yurdu gerçekten çok uygun fiyatlı, sevkiyatı da çok hızlı. yıllardır bu siteden alırım kitapları. ama internet sayfası berbat malesef. siteye girdiğin anda çıkma sebebi esas hizmet kalitesini bilmeyen insan için. ilk bakışta nerdeyse fake izlenimi veriyor.
  • kitapyurdu insanı üzmüyor, mobil uygulaması da gayet güzel.
  • fiyatlar her üçünde de aşağı yukarı aynıdır. içerik zenginliği olarak hepsinin artı eksi yönleri mevcut. zaten birinde bulamadığını diğerinde aynı fiyata illa ki bulursun.

o yüzden biraz site tasarımı olarak karşılaştırmak gerekiyor; kitapyurdu sanırsam site arayüzünü yenileme işlerini 98'den sonra bıraktı. hani böyle yaparak massachusetts ınstitute of technology'e göz kırptıklarını falan mı düşünüyorlar bilmiyorum ama benim için hiç de olumlu bir izlenim bırakmadıklarını söylemem gerekir.

öte yandan idefix ve babil'in gayet göze hoş gelen landing page'leri mevcuttur. hele babil'in siparişlerin yanında ücretsiz olarak gönderdiği o baykuşlu ayraç, not kağıdı, fosforlu kalem gibi zımbırtıları çok minnaktır. insanın yiyesi gelir. o yüzden babil benim için bir adım öndedir.
  • ekşi meritokrasinin sikerteceği karşılaştırma. (bkz: e-kitap servisi meritokrasi)
  • idefix sanal kitap fuarıyla ceplerimi boşaltana kadar kitapyurdu'ydu. babil'i denemedim.
  • her türlü idefix.
  • kitapyurdu tasarimini tasarımını değiştirmeyerek statükoye maruz kalmış hissiyatı verir. babil ise yenilikçi, ucuz ve daha candan gelir benim gözüme. ıdefixi yorumlarsam da ayip olur herhangi bir alışverişim olmadığından.

ayrica babil.com un gönderdiği kucuk tatli hediyeleri unutmamak gerekir

babil.com (bkz: calibro)
hesabın var mı? giriş yap