şükela:  tümü | bugün
 • bir online kitap satış sitesi. şimdiye kadar verdiğim her siparişi, tutarlı bir şekilde teslim ettiler. böyle devam ederlerse bu piyasada tutunmaları çok kolay olacaktır.

  http://www.kitapzen.com/
 • fiyat bakımından oldukça ekonomik bir site. indirimli olmayan kitaplar bile diğer sitelere göre 2-3 lira ucuza satılıyor. ayrıca sahafiye vitrini de dikkat çekici.
 • fiyatları oldukça uygun olan ve bununla beraber -daha da önemlisi- müşterisine saygı gösteren bir site.
  18 mayıs günü akşam saatlerinde bir sipariş verdim. tahminim 25 - 26 mayıs gibi gelir diye düşündüm. zor bulunacak kitaplar vardı listede. ara ara siteye girip siparişin ne durumda olduğunu öğrenmek istedim fakat sonuç yoktu. en son 3-4 saat önce bugün yani 21 mayısta baktım ve hala sipariş 'hazırlanıyor' gözüküyordu. eyvah dedim bu site elini geç tutacak. fiyatları ucuz olduğu için millet umursamaz üzerine bir satış politikası kurmuş olabilirlerdi. ayrıca kitapyurdu'nda bulamadığım bazı kitapları da bulmuştu fakat buna rağmen müşteri memnuniyeti benim için daha önemliydi. (ara not: niye birden böyle saçma bir hikaye anlatma havasına girdim bilmiyorum. ibretlik internet hikayeleri gibi oldu bu, neyse.)
  bugün (21 mayıs) akşama doğru telefonum çaldı.

  - merhaba alieyi ile mi görüşüyorum.
  + evet, buyrun
  - ben kitapzen.com'dan arıyorum. falan tarihde verdiğiniz siparişiniz normal şartlarda bugün sevkedilmesi gerekiyordu fakat araya resmi tatil girdiği için p.tesine ertelemek zorunda kaldık. bilgilerinize.

  teşekkür edip kapattım. bunca zamandır alış veriş yaptığım kitapyurdu böyle bir inceliği hiç göstermedi. sipariş bir gelsin de bakalım bundan sonraki kitap satın aldığım site hangisi olacak.

  edit: kitaplar geldi. paket yapan arkadaş kitaplara bir şey olmasın diye psikolojik sorunlar yaşayan biri sanırım. paket açmak için 10 dakika uğraştım. bantlamış da bantlamış... sağolsun tabi bu müşteriye olan ilgiyi gösterir. kitapyurduyla kısa bir kıyaslama yaparsak:
  1- kitapyurdu'ndan daha ucuz.
  2- kitapyurdu'nda bulamadığım bazı kitapları buldum.
  3- aynı siparişi verseydim tahminen kitapyurdu daha geç gönderecekti.
  4- hediye olarak üç adet ikindi yağmuru göndermişler. sağolsunlar.
  bu sebeplerle artık benim "kitap satın alma sitem" değişmiştir. bir de güzel bir ayraç tasarlayıp gönderseler her siparişte, tadından yenmez.
 • sipariş ettiğim kitabı 2 gün gibi kısa bir sürede gönderip beni şaşkına çeviren, bundan sonraki yeni online kitabevim. piyasa değeri 10 tl'den aşağı olmayan kitabı 6,5 tl'ye satın aldım pek içime sindirememekle beraber. fakat kitap bildiğin yky basımı, tertemiz, hiç kullanılmamış, harikulade bir şekilde. içine bir ayraç ve bir de nescafe koymuşlar hediye olarak. valla çok sevdim bu siteyi. hem ucuz, hem kaliteli.
 • şu sıralar büyük yayınevlerinin kitaplarını %50 indirimle satmakta olan internet kitapçısı. stok kitapçılığından internet kitapçılığına geçiş yapmakta olduklarından, ellerindeki kitapları nakde dönüştürmek için %50 iskonto yapıyorlarmış. okumak için sırada bekleyen yaklaşık 20 kitabım olduğu halde, bir öğrenci için oldukça astronomik sayılabilecek bir rakam ödeyerek alışveriş yaptım. kitap bu, akmaz kokmaz. bir de nasıl olsa okuyoruz.
 • yeni çıkan 2 kitap ile check ettiğim kadarı ile d&r internet sitesi fiyatlarından daha ucuz olmayan ama yine de mağazadan satın almaktan ucuza gelen site.
 • üye kaydetme konusunda sıkıntıları olan site. üyelik formunu doldurup gönderdikten sonra cevap veren bir sayfa yok, site geçici bir sorun olduğunu iddia ediyor ama, ne zaman geçeceğine dair zaman koşulmamış, bir ayı geçkin süre önce de aynısını diyordu...
 • sözlükteki reklâmı(!) nedeni ile ((bkz: #24157175)) gidip almayı düşündüğüm 3 kitabı sepete attım. şansıma her üçü de %60 indirim listesinde idi. ardından aynı kitaplara başka bir kitapçıdan değil, şu sözlükçülerin hiç beğenmediği "hepsiburada.com"dan baktım. biri hızlı gönderi olmak üzere her üçü de kitapzen.com'un %60 indirimli fiyatından en az 0,50 tl en çok 1.50 tl daha ucuz olunca sepeti olduğu yere bırakıp mağazayı terkettim.

  aramaya inanmadan alışveriş etmeyin.
 • şu ana kadar incelediğim kitap satış siteleri arasında açık ara en ucuzu. idefix'de 350 tl civarı tutan liste, kitapyurdu.com sitesinde 300 küsür, kitapzen de ise 260 küsür tuttu. ve fakat kitapyurdu.com'dan çoktan sipariş vermiş bulundum.
 • son dönemdeki favori kitapçım. özellikle sahaf kısmına bayılıyorum. burayı ara ara takip edin. güzel kitapları çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. yüzlerce liralık kitap aldım ve sıfır problem.