• twitch'de dolandırıcıları arayıp zamanlarını çalmaya çalışan bir yayıncı. sesini değiştirip farklı aksanlara ve kişilere bürünüyor. babaanne edna mı dersin, çılgın kız nevaeh mi yoksa güneyli jebediah ve karısı dixie mi, rus viktor mu, kızların rüyası chad mi hepsini görmek mümkün bu yayında. (bkz: scambaiting)

amaç eğlenceli bir yayın yaparken aynı zamanda insanları bu konuda bilgilendirmek, en önemlisi ise yakınlarının bilgilendirilmesini sağlamak. bu tür tuzaklara en çok yaşlı insanlar düştüğü için kitboga yayınını izleyenlerden ailelerini bu konuda bilinçlendirmelerini istiyor.

kitboga'nın diğer scambaiter'lardan farkı ise gerçek kimliği ortaya çıkınca karşıdakine ne olursa olsun hakaret etmiyor, sövmüyor ya da zarar vermeye çalışmıyor. neden orada çalıştıklarını ya da yaptıkları şeyin doğru olup olmadığını sorguluyor.

bu nedenle kendisinin chat'i twitch'deki en pozitif chatlerden biri, diğer popüler yayıncıların chat'i gibi yayıncıya karşı alaycı konuşmalar ya da spam olmuyor.

iyi vakit geçirmek için ve bu konuda bilinçlenmek için izlenebilecek yayınlardan bir tanesi. pazar günleri de kodlama yayını yapıyor, dolandırıcılar için hazırladığı özel sanal bilgisayarına onların daha çok zaman kaybedebilmesi için özel şeyler hazırlıyor.

https://www.twitch.tv/kitboga
    https://www.youtube.com/…l/ucm22faxzmw1bawefszzxukw

(bkz: ukteydim doldum)
  • son zamanlarında videolarını izlemekten aşırı keyif aldığım bir youtuber, twitch yayıncısı. dolandırıcılara yapmadığı şey kalmamıştır kendisinin. dolandırıcıların zamanlarını boşa harcadıklarını anladıkları zaman çıkardığı garip sesler, öfke nöbetleri, saçmalamaları... videoların sonlarında adeta kişiliğin kırılma noktasına ve kişinin iyi ve kötü arasında kaldığı ahlaki ikileme şahit oluyorsunuz.

insan ne yaparsa yapsın insandır...
  • amatörü eğlendirir. scammerların gerçek korkulu rüyası için;
    (bkz: jim browning)
  • tam bir performans sanatçısı.

https://www.youtube.com/watch?v=ozpkdrm-zga

şu videoyu izlerken -özellikle kolu yanlışlıkla kameranın ortasına getirdiği an- gülmekten karnıma ağrılar girdi. izlerken dolandırıcılara üzülecek duruma getiriyor insanı *.
  • keko dolandırıcıları trolleyen kişi.

onlara para gönderecekmiş yada hediye kartı gönderecekmiş gibi yapıp kendi hesabına yolluyor.

genelde dolandırıcılar hintli tipler oluyor.
  • jim browning netflix adaptation.

direkt aynı kişi olmalarından ara sıra şüpheleniyorum. jim browning'in bir videosunda direkt olarak kitboga'nın videosundan bir ekran kaydının kesiti vardı. belki de geceleri gotham'ın koruyucusu ve gözler önündeyken de sade bir twitch yayıncısıdır.
  • anlamadığım nokta ise dolandırıcılar ile konuşurken canlı twitch yayını yapması.

ben dolandırıcı olsam ofiste devamlı bu ve bunun gibi kanalların yayını açık olurdu böylece uğraştığım kişinin kim olduğuna dikkat ederdim.

bazı dolandırıcılar anladığı zaman direk soruyor sen kitboga mısın diye. yani namı scammerların arasında baya bi yayılmış.
hesabın var mı? giriş yap