*

şükela:  tümü | bugün
  • uygulanan kitlama yonteminin diger sekerler uzerinde etkili olmasi uzerine kit miktarda tuketime uygun olarak uretilmis seker turu (kurmayacagim cumle devrik bi daha)
  • (bkz: kitlama cay)
  • (bkz: erzurum sekeri) denildigi de gorulmustur bu sekere.
  • sanırım logostaki şekerlerin de örnek olabileceği şeker türü..
  • mubalagasiz mermer kivamindadir. uniform degildir. insan evladinin kullanabilecegi boyutlara gelmesi icin penseyi andiran ozel keskilerle kucultulur. gercekten kitlamaya calisirsaniz on dislerinizi avucunuza dokebilirsiniz.

kitlama sekere alisan kolay kolay birakamaz. yerine normal kesme sekeri ikame edemezsiniz. toz sekerse hepten hakaret addedilir. belki belki limonlu erzurum akidesiyle nefis korletilebilir.
  • kıtla imha şekeri
  • şeker makasıdır en can dostları.
  • (bkz: kıtlama buz)
  • isirmayin diyorum... at misiniz? kit kit kit. canim aciyor. ama çok sekermisim ben. sekerim tabii ya ne olacagidim? ama bana izin verin disleriniz arasinda ezilmiyim. diyorum ki ben de artik kaldiramayacagimi bildigim agirliklara mukavemet göstermeyi denemek yerine, sicacik çayin içinde zerrelerime ayrilabileyim. ben de bir kere gidecegim yere gitmeden önce, yani karaciger sanirim orasi, söyle suya karisayim istiyorum. çok mu sey istiyorum bir seker olarak ama yaa, gerçekten bunu bana çok mu görüyorsunuz?

ona acidim. durun cümlemi degistireyim: haline üzüldüm. degismez evrensel kaidelerimin arasina "kimse kimseye aciyamaz" diye bi' madde koymustum. iste o yüzden bu haline üzüldüm ve onu kitlamaktan vazgeçtim. ama çayima eslik etmesine de izin vermedim. nitekim! büyük beklentiler üzerine kurulu çay içinde erime sevdasi ona büyük hayal kirikliklari da hediye edecekti. bense bunu görmeye tahammül edemezdim. ben! sekerlerin hisleriyle ilgilenen sefil. yani bence gene kitlasinlar onu, nedenini söyle açikliyim: neden böyle olmak zorunda oldugunu bilmedigim birçok zorunlulugun içinde ben de kendimi buldugumda kendime verecek bi' cevabim/bana verecekleri bi' cevaplari olmuyor sevgili kitlama seker. bu da senin payina düsen cevapsizlik olsun bakalim. bu payini iyi sakla. bu payini hiç unutma. bir gün delirmek istersen bu payini kullanicaksin. ve inan bana o zaman çayin içinde erimenin nasil bisi oldugunu merak etmiceksin. sen zaten kendi kendine eriyceksin ve canin acimayacak. bazi seyleri sorma. bazi seyleri sor ve aldigin cevaplarla mutlu olma. sonra sonuna kadar git. bütün hücrelerine ayrilacaksin, sayet bir hücreye kapatildigini düsünüyorsan. sonra üfleyecekler ve zerrelerin havaya karisacak. kimse fark etmeden oradan ayrilacaksin. bu hosuna gitmeyen cevapsizlik payin senin yegane çikis kapin. ona sahip çik. isiksiz gecelerin umudu olsun.

buna/bana bu sekilde itimat edebiliyorsan delirmis olmalisin. çünkü ben hiçbir sey bilmiyorum. bütün içtenligimle söylemeliyim ki; hiçbir sey. aslinda hafizam çok kuvvetlidir ve çabuk ögrenirim. buna karsin ben hiçbir sey bilmiyorum ve böyle iyiyim. çünkü bir hücre dört duvarlidir ve kafani vurabilecegin dört ayri seçenek vardir. gerekirse alti da olabilir tabii. dibe düstüysen yahut sonuna kadar ziplayabiliceksen. bence ikisi de degil, o yüzden dört duvarli hücrende kafanin disini saglam tutmak istiyorsan önce içindekine sahip çikmalisin. yoksa bir "gelmeler ani"nda dört seçenekten birini kullanmak isteyebilirsin. hos sonuçlar doguracagini sanmiyorum. tecrübe edersem sana gene yazarim. ama simdi böyle iyiyim ve dördüne de esit mesafede kaç tane parmagim oldugunu bir kere daha sayiyorum. ben uyurken birisi onu kesip almis olabilir. çünkü artik yani en azindan bazen bi' yerlerimin kesildigini hissedemiyorum. hissizliklerimin içinde en yalin hissizligim de bu olsun. gerçi hiçbir zaman kesmemis oluyorlar ama yine de temkini elden birakmamak lazim. sayet temkini elden birakirsan fark etmeden parmaklarini senden ayirabilirler ve temkini birakabilecegin bir elin olmaz. bazen ikisi bile. olmaz. sonra kolun. gövden. beynin. keserler. beni anladigini umuyorum.

seni çok iyi anliyorum. ve evet hayal kirikligi pahasina bile olsa çayin içinde erimeyi tercih edecegim. sayet buna cesaret edemeyip yine beni kit kit kitlamak isteyenler olursa, onlarin dislerini döküp eline verecegim.

bu seker bana iyi müsteri çikariyor. çikaracak.
  • sırbistan'da turska kafa dediğiniz zaman yanında getirilen şeker. içine batırdıktan sonra emiyorlar bi güzel, sonra kahvelerini yudumluyorlar.