şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kıvanç tatlıtuğ mali müşavirine 3,5 milyon lira vermiş vergisini yatırsın diye eleman da paralarla birlikte tabanları yağlamış. gitti reklam paraları. aynı vergiyi iki kere yatıracak olmak çok koyacaktır elbet. ciddi bir meblağ mağduriyetim var demiş kendisi. ben kardeşime emanet etmem o parayı. geçmiş olsun diliyoruz kendisine.

haber ve video linki ;
    https://www.haberler.com/…etim-var-10411976-haberi/
  • (bkz: sen milyor milyar)
    (bkz: sen bu parayı ne yaptın)

başlığı okuyunca kıvanç tatlıtuğ 3.5 milyon kere dolaştırılması gibi bir alam çıkıyor, neyse başlığın anlamından komiklik yaptığımıza göre konumuza dönelim.

haberin içeriği zaten ayrı bir olay, tatlıtuğ 3.5 milyon tl dolandırdığını iddia etti diyor önce sonra haberi sonlandırırken ''rakam konuşmayalım ciddi bir meblağ mağduriyetim var '' diye röportaj verdi demiş. kıvanç'cım sen daha hangi ülkede yaşadığının farkında değilsin galiba biraz dikkat lütfen.
  • güveni kötüye kullanma suçu.
    (bkz: türk ceza kanunu madde 155)
  • büyük başın derdi büyük olur
  • banka reklamında oynayıp vergiyi bankadan değil vezneden nakit yatırmanın sonucu
  • yalniz bu vergi kaçirma isi de olabilir. öyle düsünmemek lazim. belki de mali müsavir kendine söylenen seyi yapmistir.
  • zengin adamın tokatlanması da büyük olur. gariban, sıradan bir adam olsa en fazla üç beş kuruşunu yolda çarptırır ya da telefon ile dolandırılır. böyle zengin; hele ki de tanınmış biriysen düşmanın da çok olur. yanında çalışan adam bile seni tokatlayabilir. eh, gerçi tatlıtuğ için bir iki dizi ya da film parasıdır ne olacak. çok da şeyapmaması lazım.
  • bkz;yazamıyorum ama siz bkz;gelir dağılımı
  • kardeşim adama demezler mi, devir internet devri o kadar parayı zaten elden nakit vermemişssndir mali müşavirine, eft/havale yapacağına çalıştığın bankanın internet şubesinden kendin vergi ödemesi yapsaydın ya ? bu kadar mı ilgisiz oluyor bu ünlüler ya da vakitleri yok 2 dakika sürmeyecek bi tık tık işlem yapmaya ?
  • ulan adamın 3.5 milyon tl'sini çarpmışlar adam hala cool cool röportaj veriyor, yeni yıl dileklerinde filan bulunuyor. bir de mağrur mağrur meblağ konuşmaya gerek yok diyor. lan oğlum 3.5 miyon lan bu. nasıl meblağ konuşmaya gerek yok? bu nasıl bir karizma, öz güven lan? dolamlın lan avradını siktirlerim dese o basın mensuplarının hepsi kadın erkek ayırt etmeden pantulu indirecekler yani öyle dinliyorlar şiir gibi..

milyonu bırak, benim 3.500 tl'mi çarpsalar çok pis çirkinleşirim, basın mensubu arkadaşlar aracılığıyla gözüm dolu dolu, dokunsalar ağlayacak şekilde ama aynı zamanda tehditkar titreyen bir ses tonuyla mali müşavirin anasına avradına ağır küfürler ederim... "getir lan paramı pezevenk" diye adliyenin koridorlarında salya sümük bağıra bağıra ağlardım. işte allah içimizi biliyor o yüzden vermiyor bize böyle paralar, ün, şöhret..