şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kizlar ve erkekler icin cok farkli anlamlar tasiyan sorunsaldir.. erkekler icin sac uzatmak neredeyse imkansiz oldugu icin hayat boyu neredeyse ayni sac tipi ile yasama zorunluluguna neden olur.. ve fakat rasta yaptirilmak istendiginde cok ise yarar.. kizlar icin ise muhtesem bir rahatliktir.. her sabah kalkilip dakikalarca (saatlerce?) sacinizla ugrasmaniza gerek kalmaz, zaten dogasi geregi karman corman oldugu icin yataktan kalkinca daha bir yamulma soz konusu degildir nasilsa.. varolan bu dogal karman cormanlik sebebi ile sacinizin muhtesem sekilde duzgun kesilmesine, onuyle arkasinin uyumlu olmasina hic gerek yoktur, caniniz sikildiginda elinize bir makas alip sacinizin orasindan burasindan kesip eglenebilirsiniz, cok abartmazsaniz kimsenin ruhu bile duymaz.. sacinizi ne zaman yikadiginiza, nasil kuruttugunuza, ne kadar jole ya da sac kopugu kullandiginiza bagli olarak saciniz her gun ayri bir sekil alir; bu genellikle cok eglenceli bir durumdur..

  kizlar icin onemli not: kivircik sacin bir sorunsal haline donusmemesi icin dikkat edilmesi cok onemli olan nokta kisa kestirilmemesi gerektigidir.. cok kivircik sac -gercekten- kisa kestirilmemelidir..
 • yağmurdan köşe bucak kaçmayı gerektirir çünkü saatlerce uğraşıp kabarmasını engellediğiniz saçlar 2 dakika çiseleyen yağmur sonrası elektriklenir ve dikildiği yerde kendine özgü şekiller oluşturur. bu nedenle her kıvırcık saçlı bireyin yanında şemsiye ve jöle bulundurması farzdır.
 • temel olarak saclarin protein yapisinda bulunan cistein aminoasitleri arasinda olusan daysalfayt briclerlerin cok olmasindan kaynaklanmasina ragmen bu tip saca sahip olanlarin veya etrafindakilarin bu kaynagi pek de takmadiklari sac tipi.
 • yıllarca boyatılır ve fon cektırılır, ensede sıkı sıkı toplanıp, fırcalanır ve ardından kısacık kestırılıp tekrar uzatılır ıse kustugu, dolayısıyla duzeldıgı;hatta aynı dertlı kıvırcık sac sahıbının, ılerleyen yıllarda, sampuan reklamlarında oynayabılecek guzellıkte ve fon suresı yarıya dusmush oranda dalgalı saca sahıp olabıldıgı, tecrubeyle sabıttır. ayrıca (bkz: kivircik sac)
 • kivircik sac esasen iyi birseydir bir kısmı kıvırcık bir kısmı dalgalı bir kısmı düz saca göre. (bkz: ben kendimden biliyorum)
 • agzi torba olmayan kesimin "abi bu zenci geni mi tasiyo ne?" diyen, ansiklopediden dusenlerin de "bunun saclarinin tellerinin birazi ince birazi kalin ondan boyle olmus" dedigi, sekil ve semal kalibina zor giren sac tipi
 • uzatıp ve de taramayıp rastaman kıvamında gezilerek aşılabilecek sorun
 • bonus *gibi iğrenç bir benzetmeye sebep olan sorunsal. markalar ne kadar da hakim güncel hayata...
 • kepçe kulak sorunsalı ile birlikte kafada ise saç toplamak da çare olmaz.