şükela:  tümü | bugün
  • o saçı taramaktan kol kası yapmıştır.
  • pırasa saç istiyordur.
  • bonus diye seslendiklerinde o bonus diye seslenene saçını tararken yaptığı kol kaslarıyla sol bir kroşeyle cevap vermek isteyen kız tipidir.
  • ''şöyle bi yıkayıp tarasan düzelir bence.'' şeklinde yorum almış olanı vardır.

(bkz: bizim bi arkadaş)
  • hafiften balık etli olanlarının çoğunun suratlarında sıkılmış sivilce sonrası kalan izler gibi hafif çöküntüleri oluyor. bahsettiğim çöküntüler elmacık kemiğinin alt tarafında yanağa doğru geliyor, çevresine doğru hafif bir kırmızılık veriyor. çok sikko bir tanımla saçma bir tespit gibi görünse de bu tespiti yapmak için baya bir zaman harcadığımı belirtmek istiyorum. bugün yeter sayısını sağlayacak son kızla da tanışınca tespitimi yazmak için sözlüğe geldim.
  • saclarini oksamasi ayri bir dert olan kiz. elimi saclarinin arasina soktum mu cikaramiyorum. (bkz: it's a trap)
  • candır o, can. bir de gamzeleri ve renkli gözleri varsa dünyanın en tatlı kızıdır. öyle birini bulursam direkt evlenme teklif edicem. o derece ciddiyim.
  • dikkat çeken kızdır.
    kıvırcık dolaşır saçı kabarıktır. düzleştirmeye kalkar düz durmaz, eski el süpürgelerinin alt kısmına benzer. ne yapsa olmaz. hem sever hem nefret eder. kökünden kesmek ister ama kıyamaz. neyse yapcak bir şey yok gene de severim bazen saçlarımı.
  • bazılarının saçlarından şikayetçi olduğu kızdır. dümdüz saçlı biri olarak eskiden yurttaki kıvırcık kız arkadaşıma kıvırcık saçlarından dolayı ne kadar şanslı olduğunu içten bir şekilde kendisine belirtmiştim. o da bana:"saçmalama, göbek kıllarım da kıvırcık benim. neresi şans bunun?.." demişti. o günden sonra pırasa saçlarım için tanrı'ya her gün dua ederim.
  • genel güzellik algısına uyup saçlarını düzleştirmemesi gereken kızdır. sen kıvırcık saçlarınla güzelsin, sen kıvırcık saçlarınla şirinsin. en güzel halin doğal olduğun halin. o yüzden bırak kıvırcık kalsın güzel saçların dediğim kızdır.