şükela:  tümü | bugün
 • hayırlı bir eylemdir.nedir evde artık giymediğin kıyafetleri ayırırsın, koyarsın çuvallara ihtiyacı olana verirsin.ben de bir hevesle giysilerimi,eşyalarımı acımasızca eledim. aile halkını da geri dönüşüm projeme dahil ettim. herkes bir şeyler koydu. hesapta arayacağız belediyeyi onlar da mutlu mesut evden alıp tesislerine götürecekler, ayırıp ihtiyacı olanlara dağıtacaklar. valla belediyenin sitesinde fotoğraflarla göstermişler. bir büyük alan her şey düzenli,tertipli.millet geliyor, seçiyor ,alıyor ,gidiyor falan. arayın evinizden alalım getirelim tarzı yazılar.

  aradık. son derece isteksiz bir abla açtı telefonu. fotolarda gösterdikleri gibi eşya almıyolar. sadece giysi alıyolarmış. giysileri de araç ne zaman müsaitse o zaman alırlarmış. yani bir zaman dilimi veremiyor. la ben evde seni mi beklicem arkadaş.zaten istemiyo belli.ondan vazgeçtim dedim bi sen misin peh bi sürü yardım derneği var. açtım internetten ne kadar giysi alan dernek varsa aradım. yok ya hepsi bezmiş.getirmesen daha iyi diyecek nerdeyse. kimbilir nelerle, nasıl giysilerle uğraltılarsa bıkmış adamlar. yani sonuçta hevesle yapmak istediğim hayır işi bayır oldu. sanırım eve gelen ablayı ihya edeceğim...
 • annelerin çocuklarından habersiz yaptığı eylem.
  arar bulamazsın eşyani
  diyalog şu
  anneeee kotum nerde
  sen onu giymiyodun diye verdim ben onu
 • kullanmadığım kıyafetlerimi ankara’nın muhtelif yerlerinde bulunan giysi toplama kumbaralarına atarak yaptığım yardım.
 • ankara'da nereye, nasıl bağış yapılacağını bilmediğim durum.
 • kıyafet, yorgan, battaniye gibi eşyalarımızı bağış yapacak yer bulamadığım şey.

  istanbul için gelip evden alan dürüst bir kurum bilen arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
 • ankara'da gerçekten yerine ulaşacak ve gerçekten ihtiyacı olan özellikle kız çocukları genç kızlar için kıyafet yardımı yapabileceğim birini tanıyorsanız sevaba geçersiniz.
 • elimde tam sekiz poşet az giyilmiş, bazıları hiç giyilmemiş kadın kıyafeti var. istanbul'da evden teslim alabilecek bir kurum, organizasyon bilen varsa yeşillendirsin.
 • diğer şehirleri bilmiyorum ama antalya muratpaşa belediyesinin her yerinde kumbara kutular görmeye başladım bu eylem için. giysi kumbarası diye geçiyor. harika fikir. kime nasıl verebilirim, verirken çekinirler mi, ben çekinir miyim diye düşünüyorsanız direk bu kutuları bulun.
 • kıyafet bağışı kabul eden kurumlar hakkında güncel bilgi sahibi olan varsa yardım rica ediyorum.
 • herkesin yapmak istediği bağış, ama herkes evinden alınsın istiyor. iyi bişey yapıyorum ben onlar benim peşimden koşsun istiyor doğal olarak. ama orda çalışanlar kim bilir neler gördü.

  şu giysi kumbarası olayı daha da yaygınlaşsa kıyafet bağışı kesinlikle artar. pendik'te keşke olsa mesela, en yakın maltepe'de varmış. kim gidecek oraya. atsan yazık atmasan evde yer yok.