şükela:  tümü | bugün
  • ah benim güzel ilerici ve aydın kitlemin bir numaralı çelişkisi.

bakın daha dün söyle bir başlık açıldı:
    (bkz: sarıklı sakallı insan görünce korkan ekşi ahalisi)

altına yazılan yorumları incelediğimiz zaman insanları ne kadar kolay yaftaladiklarini, onları nasıl da öcü gibi gördüklerini ve hatta öldürmek istediklerini dahi okuyabilirsiniz. bakın, sarıklı tipleri terörist ilan eden cühela adamları öldürmekten bahsediyor.

tanrım var mısın yok musun ben bilmiyorum ama varsan sen bile bunların içinde bulunduğu garabeti çözememişsindir.

neyse. şimdilerde haklı bir yürüyüş var kıyafetime karışma diye. elbette bende hak veriyorum bu insanlara. bu orta doğunun kenar mahallesinde kadınlarımızın özgürce dolaşmasını en az sizin kadar ben de istiyorum ama gel gör ki sözde eğitimli ve ilerici toplum türbanlı ve çarşaflı kadınları her fırsatta ötekileştirmeye başlıyor. bunun en güzel örneklerini bu "modern insanların" yazdığı ekşi sözlükte dahi okuyabilirsiniz.

eğitimli değil cahilsiniz. aydın değil yobazsiniz.
  • çarşafı da geçtim gerçekten daha normal başörtülülere bile yaşama hakkı vermeyenler var.

isteyen istediği kadar açar, isteyen istediği kadar kapatır. bu kadar basit
  • (bkz: yersen)
  • şort herhangi bir görüş belirtmezken, kara çarşaf bağnazlık göstergesidir. şort; kazak, palto gibi tamamen hava şartları için giyilirken, kara çarşaf bağnazlık yüzünden giyilir. şort giyen kadınlar şort giydikleri icin taciz edilirken kara çarşaf giyen kadınlar için otobüste yanına oturmaniz tacizdir.

yani bunun sadece kıyafetle alakası yok görüşle alakası var. görüşleri yüzünden bu insanları sevmemek de bizim hakkımız. sevmeyeceksen de saygı duyacaksın diyenleri kendi seçtikleri, sevmediği bir örgüte saygı duymaya davet ediyorum.

from: izmir
  • çarşafın sembolize ettiği değerlerle ilgilidir. sarık şalvar çarşaf radikal islamı sembolize eder, radikal islamın ise bize yaşam hakkı dahi tanımadığı gibi bu düşünceyi aktif olarak eyleme geçirdiği kimsenin inkar edebileceği bir şey değildir. kimse üzerinde hepinizi öldüreceğim yazan bir tişört giyen birine saygı gösteremez. dolayısıyla bunlara da saygı beklemek abesle iştigaldir.
  • olmayan tiptir. sorun tam tersi noktada patlıyor. şu an ege'nin turistik bir bölgesindeyim ve çok sayıda tesettürlü, çarşaflı kadın görüyorum. o kadar da rahatlar.kimsenin tek laf ettiğini duymadım. hepinizin malumudur ki söz konusu kadınlar mesela bir yozgat'ta kendilerini asla burada olduğu kadar özgür hissedemez. düşünün onlar bile rahat değilse şortlu bir kadın erzurum'da, yozgat'ta nasıl bir endişe içindedir. hiç palavra sıkmayın. sorun dinci tiplerin baskıcı ruh hastaları olmalarında yatıyor.