şükela:  tümü | bugün
 • ortadoğu örgüt bolluğundan geçilmiyor
 • halep'in kuzeyinde pyd/sdg'ye karşı kurulduğunu açıklayan, yayınladığı suikast videolarıyla dikkat çeken bir grup. hareket amaçlarını belirttiği videoda şu ifadeleri kullandı:

  “bizler, kıyam hareketi olarak, terörist ayrılıkçılar ve onların projelerine karşı durmaları için kürt, türkmen, arap, tüm suriyelilere harekete geçmeleri çağrısında bulunuyoruz. herhangi dış destek olmaksızın ülkenin birliğini ve bütünlüğünü savunuyoruz.”

  gizli yapılanması olduğu bilinen grubun mit tarafından kurulduğu iddia ediliyor. fakat şu an için twitter ve youtube hesaplarından başka bilgi edinebilecek bir kaynak yok.

  kıyam hareketi ile ilgili iddialar
 • ırak'ta juba benzeri fakat farklı silahlarla suriye'de ypg/pyd/pkk'lı teröristlerin lider kadrosuna suikastler düzenleyen örgüttür.

  edinilen bilgilere göre şimdiye kadar 8 ypg liderini düzenledikleri operasyonda yok etmişlerdir. video ve paylaşımlarını takip etmek için twitter adresi şurada

  edit: düzeltme
 • 1) bu hareketi abd,rusya,iran gibi ülkelerden birisi kurdu" ypg'ye karşıyız, suriyenin bütünlüğü vs." diyerek birkaç ypg'li kurban edecekler ve türkiye'nin menbiçte ypg olduğu için oraya girip etki alanını genişletmesini engelleyecekler bu yüzden bu örgüt bu kadar rahat istihbarat ve ekipman alabiliyor. yani bir nevi türkiyenin tepkisini çekmeyecek deri değiştiren bir yılan gibi deri değiştiren bir ypg var burada.

  2) gerçekten türkiye'nin desteklediği bi hareket olabilir afrin operasyonu tamamlanıp sıra menbiçe geldiğinde içten zayıflamış ve yıpratılmış bi ypg için çalışan bi hareket .menbiçe sıra gelecek söylemlerinden sonra bu senaryo daha olası gibi duruyor.

  ilkiyse deney faresi gibi kullanılan teröristlere gün doğmuş olacak tabi avlanmazlarsa

  ikincisiyse orduma ve istihbaratıma olan güvenim bir kat daha artacak
 • suriye'deki ypg'lilere yaptıkları suikast videoları ile öne çıkan grup.
  bir ypg'linin tuvalette infazı. twitter +18
 • adamlar "hangi pyd komutanını gebertelim" diye twitter'dan oylama yapmış, birinci geleni de vurmuşlar.

  vurdukları tip de öyle boş bir terörist değil, münbiç'e gelen amerikalı komutanları ağırlayan tvlerde yüzü baya bilindik , pyd'nin münbiç sözcüsü ve sözde komutanı.
  https://twitter.com/…ivtr/status/977907053904781314

  vurdukları diğer sözde pyd komutanının arkasından da twit atmışlar, "amerikalı doktorlar sana iyi bakıyorlardır umarız, nasılsa tekrar görüşeceğiz" diye.
  https://twitter.com/…iyam/status/972863390866661377

  bildiğin psikopatlar helal olsun. teröristin dilinden anca bunlar anlar.

  kandil'e gidip duran kalkan, cemil bayık denilen sübyancı şerefsizleri de gebertseler.
  gerçi asıl başları imralı'da biz besliyoruz, asıl onu vuracaksın tuvalette. daha şerefli bir ölümü haketmiyor ki.

  halkların demokratik örgütü gerçekten.
 • tengri'nin de izniyle keferelere secde ettirecek harekettir anladığım kadarıyla. başarılarının devamını diliyoruz.
 • ağızlarına zülfikar, kafalarına varil bombası yemeleri yakın olan grup.
 • suikastçı yapılarla, çeteleşme zihniyetiyle dünyaya adalet getirilebileceğini zannedenleri coşkulandıran silahlı yapı. daha ne olduğundan, nereden çıktığından, başındaki ardındaki güçten haberleri yok, hunharca alkışlıyorlar. bunlar hep fazla kurtlar vadisi, diriliş ertuğrul, börü börtü falan. gün geçmiyor ki ortadoğu çöplüğünde yeni bir horoz peydah olmasın! herkes birilerine meydan okuyor, birilerini öldürüp videoya çekiyor “aha bakın biz adamın beynini böyle dağıtırız” diye tezahurat istiyor. dosta cesaret düşmana korku salıyor. salıyor da dostun düşmanın kim senin bilader? sana bu işi ihale eden, finansını sağlayan, hedeflerini önüne koyan gücün, yarın parmağıyla beni işaret etmeyeceği ne malum. yahut senin bir süre sonra palazlanıp kendi başına hareket etmeyeceğin, veya başka birilerinin taşeronluğuna yönelmeyeceğin!
  at izinin it izine karıştığı bu yerlerde kimin lafına itimat edeceksin!