şükela:  tümü | bugün soru sor
 • halep'in kuzeyinde pyd/sdg'ye karşı kurulduğunu açıklayan, yayınladığı suikast videolarıyla dikkat çeken bir grup. hareket amaçlarını belirttiği videoda şu ifadeleri kullandı:

  “bizler, kıyam hareketi olarak, terörist ayrılıkçılar ve onların projelerine karşı durmaları için kürt, türkmen, arap, tüm suriyelilere harekete geçmeleri çağrısında bulunuyoruz. herhangi dış destek olmaksızın ülkenin birliğini ve bütünlüğünü savunuyoruz.”

  gizli yapılanması olduğu bilinen grubun mit tarafından kurulduğu iddia ediliyor. fakat şu an için twitter ve youtube hesaplarından başka bilgi edinebilecek bir kaynak yok.

  kıyam hareketi ile ilgili iddialar
 • ırak'ta juba benzeri fakat farklı silahlarla suriye'de ypg/pyd/pkk'lı teröristlerin lider kadrosuna suikastler düzenleyen örgüttür.

  edinilen bilgilere göre şimdiye kadar 8 ypg liderini düzenledikleri operasyonda yok etmişlerdir. video ve paylaşımlarını takip etmek için twitter adresi şurada

  edit: düzeltme
 • suriye'deki ypg'lilere yaptıkları suikast videoları ile öne çıkan grup.
  bir ypg'linin tuvalette infazı. twitter +18
 • adamlar "hangi pyd komutanını gebertelim" diye twitter'dan oylama yapmış, birinci geleni de vurmuşlar.

  vurdukları tip de öyle boş bir terörist değil, münbiç'e gelen amerikalı komutanları ağırlayan tvlerde yüzü baya bilindik , pyd'nin münbiç sözcüsü ve sözde komutanı.
  https://twitter.com/…ivtr/status/977907053904781314

  vurdukları diğer sözde pyd komutanının arkasından da twit atmışlar, "amerikalı doktorlar sana iyi bakıyorlardır umarız, nasılsa tekrar görüşeceğiz" diye.
  https://twitter.com/…iyam/status/972863390866661377

  bildiğin psikopatlar helal olsun. teröristin dilinden anca bunlar anlar.

  kandil'e gidip duran kalkan, cemil bayık denilen sübyancı şerefsizleri de gebertseler.
  gerçi asıl başları imralı'da biz besliyoruz, asıl onu vuracaksın tuvalette. daha şerefli bir ölümü haketmiyor ki.

  halkların demokratik örgütü gerçekten.
 • geberttikleri pkklıların videolarını yayınlayarak ve sonrasında alaycı üslüpla konuşarak psikolojik de oynayan çılgın grup. bu hareketin arkasındaki ismi olmayanlar, siz adamsınız.

  "kill the rat."
 • yaptiklari bugun icin sevindirse de uzun vadede ulkemizde terorun yon degistirmesinden korkutan hareket. umarim mit soylentileri yalandir. cok da ovulecek tarafi yok bu tip seylerin, pkk'yi mumla aratmasin. ne bura suriye, ne erdogan esad. esad'i mezhepciliginden sevmeyen zihniyet, erdogan'in da islamciligini sevmiyor. enseyi karartmayalim da bunlari da ovmeyelim yani. öso'yu irdelerken kiyam hareketi guzellemenin mantigi yok.

  ben askerimin temizledigine bakarim. emanet ata binen cabuk iner. bunu da yazin bi kenara.
 • aslında videoların başında koşarak gelen kurt ve uluma sesi az çok kimler tarafından kurulduğunu açık etmektedir.
 • suriye'nin beyaz toroslulari diye bilinen hareket, hareketül-kıyam.

  ben afrin'e tsk ve oso birlikleri girdigi ilk gun oso kamuflajlarinda arapca yazi altinda bu harekete ait olan bozkurt simgesini gorup baya iskillenmistim. bu arap beyaz toroslular bayadir var yalniz. yani ismi bugun pkk'li komutanlar anketiyle tekrar gundem oldu ama bilinen bir hareket bu esasinda.
 • tengri'nin de izniyle keferelere secde ettirecek harekettir anladığım kadarıyla. başarılarının devamını diliyoruz.