şükela:  tümü | bugün
  • arkadi ve boris ştrugatski kardeşlerin birlikte kaleme aldıkları bilimkurgu kitabı.

yakın bir tarihte ithaki yayınları tarafından bilimkurgu klasikleri dizisi kapsamında yayımlanmıştır.

bu da, kitabı merak edenler için hakkında yazılan bir inceleme.

(bkz: ithaki yayınları)

(bkz: bilimkurgu klasikleri)
  • an itibarı ile okumakta olduğum kitaptır. fakat ben henüz bir bilimkurgu öğesine rastlayamadım. evet kitabın yazarları bilimkurgu yazarlarıdır fakat bu daha çok bir ajan veya psikoloji romanı tadında ilerliyor. kitabın yarısında bu konuya varmış olmamı da dip not olarak belirteyim.
  • kendisini okuttu ama yine de benim için anlatımı ağır olan, anlayamadığım kitap. sonundaki olay neydi?
  • boris ve arkadi ştrugatski kardeşlerin bilimkurgu soslu bilim felsefesi romanı. zihin açan bir eser olarak yeniden basılması müthiş bir olaydır. türü sevenler mutlaka edinmeli.
  • sakin kafayla okunması gereken kuruntu üzerine kurulu bilim kurgu kitabı.
  • yeni başladığım bilimkurgu romanı. kitap sürükleyici olmasına rağmen ithaki yayınları sağ olsun, kitapta öyle hatalar var ki, dayanamıyorum, dikkatim dağılıyor ve ilerleyemiyorum, kitabı yarım bırakmanın eşiğindeyim.

yaptıkları hataları instagram hesabında açıkladım, umarım bir sonraki baskıda dikkate alırlar.

kimler kimler editörlük ve redaktörlük yapıyor, ben oturduğum yerde çürüyorum. ithaki yayınları beni redaktör olarak işe alsın kampanyası başlatmayı düşünüyorum.

8 ağustos editi: kitabın sonuna geldim, fakat sonundaki malyanov olayına bir anlam veremedim. anlatım bozuklukları ve yazım yanlışları yüzünden kitaptan çok fazla puan kırmıştım, sonunu tam olarak kafamda oturtamadığım için ve yaşattıkları eksiklik hissi için kitaba puanım 5/10.