• kartal özdeşmiş pastanelerden biridir. pendikte de şubesi var ama kartalda ki için rivayet olunur ki eskiden deniz kıyısındaymış pastanenin yeri değişmedi denizin yeri değişti
  • çoğu tatlının dışının güzel, ama içinin krem şanti dolu olduğu pastane. yine de dondurması kalitelidir.

not: kartal'dakinden bahsediyorum. diğer şubelerini bilmiyorum.
  • ismini 1993'e kadar kıyısında bulunan denizinden alan, kartal'ın değişmez markası. bol çilekli pastaları favorimdir.
  • çocukluğun yazlarından kalma tatlı anılardan biri. ne zaman yakınlarından geçsek ekler ya da o günlerde kim bilir neden alman pastası (içindeki krema yüzünden?) veya kıtır pasta dediğimiz, aslında bildiğin napolyon pasta yemeden geçmediğimiz, hep mis gibi kokan, küçük, samimi semt pastanesiydi. kaç zamandır aklımda. sanki gitsem şimdi bulamazmışım.
  • tok satici.

musteriye saygi duymaz, olursa ekime kadar zihniyetindedir.

gidilmemesi, tercih edilmemesi gereken yerler grubunda zirvededir.
  • esentepe şubesi kartal şubesinden sonra açıldı ama boynuz kulağı geçti kartal şubesinde tezgahın arkasında bir sürü çalışan sohbet ediyor bir tane garson hem bahçeye hem içeri bakıyor masaların üstü pis kaliteli mekan ne hale gelmiş
  • atalar çanakkale caddesi üzerine görece yeni açılan şubesi lezzet olarak kartal merkezdeki tarihi pastaneden fersah fersah ötede olan pastanedir. franchise mıdır usta farkı mı var nedir bilmiyorum ama ilginç...
hesabın var mı? giriş yap