şükela:  tümü | bugün
  • kıymalıdan kasıt, börekçilerde olduğu gibi, içinde kıymayı ara ki bulasın, hatta mümkünse kıyma aromalı, bol soğanlı birşey ise, patateslinin yüzüne bile bakılmayacak karşılaştırma.
  • kardeşi kardeşe kırdırmaya gerek yok diyerek her zaman " kıyma patates karışık abi " şeklinde sipariş verdiğim karşılaştırmadır.
  • dışarıda yenecekse, patatesli siker.
    çünkü yediğim kıymalı böreklerin kıyma olduğunu iddia ettikleri harcı %99u soya, bol salça, bol soğan, bol biber kombinasyonundan oluşmakta. kimileri o kadar abartır ki soğanı leş gibi kokarsınız. ayrıca, umuyorum ki bu malzemelerle hazırlanıyordur. at eşek eti olabilir de.
    bir de kıyma olduğunu iddia ettikleri şeyi 'eser miktarda' koyuyorlar, patates ise bol oluyor. mis.
  • kıyma olacak bol karabiberli. patates hamur içine hamur koyulmuş hissi verir damakta.
  • (bkz: tereyağlı kol böreği) nin her zaman kazanacağı versus.
    emre de çok sever.
    ben aynı fiyatlı iki üründen her zaman maliyeti pahalı olanı tercih ederim. eskiden et ve tavuk döner fiyatı aynıydı ( yurt dışında hala öyle ) her zaman eti tercih ederim hem daha proteinli besleyici hem etin kilosu 30 tavuk 10 patatesin de kilosu 2-3 tl ya kıyma?
  • mide sorunlarım nedeniyle benim için patatesli böreğin bir tık önde bitireceği versus. ama tabii ki söz konusu anne böreği ise gerisi teferruattır.

anne kıymalı patatesli börek kombosunu yapar, midemizde bir şölen oluşmasını sağlar.

(bkz: ooo börek al...)
    (bkz: çaaaaaaattttttt)
  • bol pudra şekerli sade böreğin gülerek izlediği karşılaşma
  • hamur işlerinin içine patates konulmasına bir anlam veremediğim için peynirli börek dediğim karşılaştırma.

kıymalı çok ağır oluyor be abi.
  • anket manket derken aklımı uçurmuş karşılaştırma, halbuki aç da değilim.

ikiniz de benim bebeklerimsiniz...