• efsane dizi bir demet tiyatro'ya malzeme olmu$ yemek:

mukremin: anne yemekte ne var?
    telviye: kiymali patates...
    mukremin: adi yok mu yemegin, icinde ne var diye sormadim anne...
  • catalla patatesleri ezip bulamac yaparak yemekten kendimi alamadigim sey. catalin bosluklarindan portleyen patatese tam konsantre bakmak da ayri bir zevk.
  • çok özlediğim yemektir. bol kıymalı, salçalı ve baharatlı olacak. yanında yoğurt ve soğan da çok güzel gider. annem çok güzel pişirir. bir ekmeği suyuna bana bana yiyebilirim. kıymalı patatesin yanına pişi de çok güzel gider. denemediyseniz mutlaka deneyin.

cumartesi günü kendime pişiresim var... o derece özledim...
  • ki$ için yapimi kolay, lezzeti ve doyurucu bir yemektir. tam eski usul ananem* mutfagidir; o yuzden de ayrica candir. bu yemek öyle alçakgönüllüdür ki yanina ne koyarsaniz koyun çok yaki$ir*****

patates oturtmanin aksine yagda kizartmadan yapilir.

$u ki$ günlerinde i$ dönü$ü bugün ne yapsam diye kara kara dü$ünenlere tarif gelsin: http://sofravemuhabbet.blogspot.com/…es-yemegi.html
  • son kalan patateslerimizi ve yemeğe kıyamadığımız kıymamızı kullanarak gerçekleştirmeye karar verdiğimiz aktivite. final dönemi diye kıymaya kıymıyoruz, yiyoruz, kan olsun can olsun,bilgi olsun,kopya olsun .

yanında da pilav yapmasak mı diyen ev arkadaşım, sana gelsin ; pirinç var da biz yapmıyoruz sanki behey vicdansız !

(bkz: çoluğumu çocuğumu yediniz doymadınız bea)
  • lezzetli ve doyurucu bir kış yemeğidir.
    tercihen bol kıyma ve minik küpler halinde doğranmış şekilde ve az sulu daha güzel olmaktadır.
    baharat olarak pul biber, kara biber ve tuz iyi gider.
    piştikten sonra da bir avuç ince kıyılmış maydanoz. oh mis.
  • kendimi mutsuz hissedince kendi kendime pişirdiğim çocukluğumun en güzel yemeği.... terapidir
  • bi misafirlige gittigimde onume risotto yataginda bonfile gelecegine bu gelsin. cok samimi geliyo bana. kisilige burunse arkadas olmak isterdim kesin. canim benim ya.
  • yapması kolay bir yemek. malzemelerinin de her evde her an icin bulunabilecek, standart malzemeler olması; sıkca tercih edilen yemeklerden olmasını sağlar.
  • turşunun en çok yakıştığı yemekler arasında kuru fasulye ile yarışan harika yemek.
hesabın var mı? giriş yap