şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte kız babası olmak başlığı var, erkek annesi olmak başlığı da var. kız annesi olmak, erkek babası olmak başlıkları yok.
  • kız babası olmak başlığındaki yoğunluktan kız babası olmanın baya mühim bir şey olduğunu görebilirsiniz. her nedense ama kız annesi olmanın bir esprisi yok gibi. oğlan annesi olmak ise geleneksel toplumlarda önem kazanmakta. modern dünyada onun da pek bir esprisi yok. modern dünyada artık geleneksel erkek evlat değerlidir görüşü itibar kaybettiğinden mütevellit, kız evlatlara aşırı bir değer atfetme de söz konusu. eskiden paşam da paşamlar vardı, şimdi prensesimiz.

ama işin garip tarafı işte kız evlat değer kazanmışken kız annesi olmanın pek popüler olmaması. kız babası deyince ise akan sular duruyor. ilginç baya.
  • anasına bak kızını al atasözünün en önemli kişisidir. yapması gerekenler tüm karmaşıklığı ile önünde durmaktadır.bu küçük yumurcağı alıp, hem terbiyeli, hem eğlenceli, hem seksi, hem namuslu, hem ev işlerinden anlayan, hem kariyer sahibi, hem iyi giyinen, hem tasarruflu ...vs.vs.biri haline getirmekten sorumludur. velhasıl zor zenaat.
  • iki kızım ile kuyumcuya gittim, kirk yılın bası (gerçek anlamda) kendime takı yaptıracaktım. kızlar daha benim olmadan takıları paylaştılar. demem o ki a dostlar, kız evlat doğurmak demek kendine rakip, ortak filan doğurmak anlamına geliyor sanırım.